Calvin Johnson (Megatron) je s 14 ujetimi podajami osmešil obrambo Dallasa. Foto: Reuters
Dez Bryant
Tudi Dez Bryant je ujel dve izjemno atraktivni podaji, a za enakovreden boj z Megatronom je dobil enostavno premalo podaj. Foto: Reuters
Robert Griffin III
Robert Griffin III je tekmo predčasno zapustil zaradi poškodbe. Foto: Reuters

Detroit je v vročem derbiju premagal Dallas z 31:30. Calvin Johnson je ujel kar 14 od 16 podaj in z njimi pridobil 329 jardov, kar je drugi najboljši dosežek v zgodovini Lige NFL. Rekord še vedno pripada Flipperju Andersonu, ki je leta 1989 na eni tekmi (ki se je prevesila v podaljšek) s podajami zbral 336 jardov.

Dallas zapravil 10 točk prednosti
Megatron je bil izjemen, še petič v karieri je presegel mejo 200 jardov (izenačen rekord), z neverjetnimi skoki in ujetimi podajami je paral gostujočo obrambo. Dallas je sicer vodil večji del tekme. Še v zadnji četrtini je bilo 20:10 in 27:17. V predzadnji minuti so gostitelji pri zaostanku 27:24 zapravili napad, a je Dallas napako kaznoval le s prostim strelom (30:24).

Stafford prevaral obrambo Kavbojev
Gostitelji so imeli na voljo 62 sekund brez odmorov. Podajalec Matthew Stafford (33/48, 488 jardov, TD, 2 INT) je dvakrat našel Johnsona (17 in 22 jardov), vmes pa je vrgel še bombo Krisu Durhamu (40 jardov). Dvanajst sekund pred koncem so se Lionsi znašli jard pred končno cono, vsi so mislili, da bo Stafford vrgel žogo ob tla in zaustavil uro, a se je levje vrgel v končno cono in končal neverjeten preobrat.

Romo pod mejo 50 odstotkov
Bryant ni igral slabo, ujel je tri podaje za 72 jardov in dva zadetka, a je Tony Romo v njegovo smer vrgel le šest žog, kar je Bryanta razjezilo, tako da je svojega podajalca ob koncu tretje četrtine glasno okaral. Romo je prvič po letu 2009 končal manj kot 50 odstotkov podaj (14/30, 206 jardov, 2 TD).

Manning vrgel tri INT, a vseeno gladko slavil
Legendarni trener Mike Shanahan, ki je z Denverjem osvojil dva naslova, se je na klopi Washingtona vrnil v Kolorado. Redskinsi so na začetku drugega polčasa povedli z 21:7, a nato niso dosegli niti točke več. Denver je tekmo dobil s 45:21, Peyton Manning je imel dobre številke (30/44, 354 jardov, 4 TD), a je vrgel kar tri prestrežene podaje (toliko kot na prvih sedmih tekmah skupaj). Na drugi strani Robert Griffin III (15/30, 132 jardov, TD, 2 INT) nikakor ne najde lanske forme. Ob koncu tekme, ko je bil razplet že jasen, je preventivno zapustil tekmo, saj je utrpel lažjo poškodbo.

Pet TD-jev za Daltona in Breesa
Cincinnati se je poigral z New York Jetsi (49:9). Domači podajalec Andy Dalton (19/30, 325 jardov) je prvič v karieri vrgel pet podaj za zadetek. Kar štirikrat se je z žogo v končni coni znašel Marvin Jones (122 jardov). Pet podaj za zadetek je vrgel tudi Drew Brees (26/34, 332 jardov), njegov New Orleans je doma brez težav odpravil Buffalo (35:17). Oakland je odpravil Pittsburgh z 21:18. Domači podajalec Terrelle Pryor je že v prvem napadu z žogo pretekel 93 jardov in dosegel najdaljši TD v zgodovini lige (med podajalci po tleh).