Preteklost in prihodnost Indianapolisa z roko v roki. Foto: Reuters
Dwayne Bowe
Kansas City je lani dobil le dve tekmi, letos pa je predvsem po zaslugi odlične obrambe še vedno brez poraza. Foto: Reuters
Rob Gronkowski
Rob Gronkowski je prvič v sezoni zaigral za New England in imel precej dobro tekmo (8 ujetih podaj za 114 jardov). Foto: Reuters

Dvoboj se je začel že nekaj dni pred tekmo, ko je lastnik Indianapolisa Jim Irsay negodoval, da je njegova ekipa v času igranja pod Manningom (1998-2011) osvojila le en naslov prvaka in je zdaj pod poveljstvom Andrewa Lucka spremenila model igre, ki se ne zanaša le na napad po zraku.

Indianapolis vodil že za 19 točk
Broncosi so začeli bolje in povedli s 7:0 in 14:10, a sredina tekme je povsem pripadla gostiteljem, ki so dosegli 23 zaporednih točk in pred koncem tretje četrtine po teku Lucka za 10 jardov povedli s 33:14. Gostitelji so kaznovali štiri izgubljene žoge Broncosov. Ti so se v zadnji četrtini sicer dvakrat približali na šest točk zaostanka, a popoln preobrat jim ni uspel.

Topel pozdrav za Manninga
Denver je tako izgubil prvič v sezoni in prekinil niz 17 zaporednih zmag v rednem delu sezone. "Iz te tekme se moramo nekaj naučiti. Izgubili smo štiri žoge, a vseeno smo imeli priložnost za zmago. Moramo napredovati, saj imamo rezerve v vseh segmentih igre," je po tekmi razlagal Manning (podaje 29/49, 386 jardov, 3 TD, INT), ki so ga navijači pred začetkom tekme toplo pozdravili. Na drugi strani je Luck dosegel štiri zadetke (tri po zraku, enega po tleh).

Kansas City zmagal še sedmič zapored
Edina ekipa brez poraza je tako Kansas City, ki je za sedmo zaporedno zmago na svojem stadionu ugnal Houston s 17:16. Chiefsi so oba zadetka dosegli po tleh, za Houston pa je na mestu podajalca zelo solidno igral Case Keenum (15/25, 271 jardov, TD), ki je bil pred začetkom sezone šele tretji podajalec, a je dobil priložnost po poškodbi Matta Schauba.

Folk izkoristil drugo priložnost
New York Jetsi so v pravi drami ugnali divizijskega tekmeca New England s 30:27. Zeleni so v podaljšku izvajali prosti strel, Nick Folk je zgrešil s 56 jardov, a je sodnik piskal prekršek pri izvajanju strela (Chris Jones je potisnil soigralca proti domači vrsti in prvič v zgodovini Lige NFL je bil ta prekršek kaznovan s 15 jardi). Folk je dobil popravni izpit na 42 jardih in Jetsom prinesel četrto zmago v sezoni. Zdaj jim Patsi bežijo le še za eno zmago (v nasprotnem primeru bi za tri).

V Washingtonu 86 točk
Največ točk je bilo doseženih v Washingtonu, kjer so domači Redskinsi premagali Chicago s 45:41. To je bil večer tekačev, pri Chicagu se je trikrat v končni coni znašel Matt Forte, pri zmagovalcih pa Roy Helu, nazadnje 45 sekund pred koncem tekme, ko je postavil končni izid. Pri Bearsih se je poškodoval podajalec Jay Cutler (3/8, 28 jardov, INT). Solidno ga je zamenjal Josh McCown (14/20, 204 jardi, TD). Na drugi strani je imel dobro tekmo tudi Robert Griffin (18/29, 298 jardov, 2 TD, INT; 84 jardov po tleh).