To sta bili skupno sedma in osma medalja na tem tekmovanju na Slovaškem za Slovenijo. Brez medalje je ostal Žiga Lin Hočevar, ki je nastopil v finalu kanuistov mladincev. Sprva je sicer kazalo, da bo osvojil bron, a je ogled videoposnetka pokazal, da je napačno preveslal ena vratca in dobil kazenski pribitek ter končal tekmovanje na desetem mestu.

V uvodnih dneh tekmovanja je Hočevar v kajaku med mladinci osvojil bronasto kolajno, enak dosežek pa je v konkurenci kajakašic do 23 let uspel Lei Novak. Štiri bronaste medalje so Slovenci osvojili tudi v ekipnih konkurencah. Hočevar je bil tretji tako z mladinsko ekipo kajakašev kot kanuistov, bronasti so bili tudi kanuisti in kajakašice do 23 let.

Mlade slalomiste na divjih vodah med 15. in 20. avgustom v Krakovu čaka še svetovno prvenstvo v slalomu za mladince in mlajše člane. Krakov bo gostil tudi naslednji EP v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane med 15. in 18. avgustom 2024.