Robert Žbogar je lahko zadovoljen s svojim nastopom na 200 m delfin. Foto: STA
Gregorio Paltrinieri
Gregorio Paltrinieri je z evropskim rekordom postal prvak na 1.500 m. Foto: Reuters
Velimir Stjepanović
Srb Velimir Stjepanović je po zmagi na 400 m prosto slavil tudi na pol krajši razdalji. Foto: EPA
Odrova in Žbogar dosegla nova državna rekorda
Žbogar obstal v polfinalu na 200 m delfin

Žbogar je za sedem stotink sekunde popravil lastni državni rekord iz leta 2011, kljub temu pa mu ni uspel veliki met. Gorenjec je bil v svoji polfinalni skupini šesti.
Najboljši izid polfinala je postavil Danec Viktor Bromer (1:55,55). Popoldanski nastop si je Žbogar priplaval s 16. dosežkom predtekmovanja, že v kvalifikacijah pa je z 1:58,55 plaval najboljši letošnji izid.

Treningi gredo v pravo smer
"Popoldne nisem imel česa izgubiti, le želel sem si izboljšati 16. mesto, ki sem si ga dopoldne priboril z nekaj sreče. Skušal sem uživati v tekmi in čim bolje razporediti moči. Na koncu sem dosegel še državni rekord, ki ga čakam že tri leta, in dobil potrditev, da gredo treningi v pravo smer,"
je po tekmi dejal 25-letni Žbogar.

Odrova v finalu na 800 m prosto
Se je pa že dopoldne v finale na 800 m prosto s sedmim časom uvrstila Tjaša Oder, ki je z novim državnim rekordom 8:31,14 za 12 stotink izboljšala slovenski rekord Nine Cesar. Svoj osebni rekord je popravila kar za 4,55 sekunde. Dobro sta se odrezali tudi preostali dve Slovenki na tej razdalji. Špela Perše je osebni rekord z 8:37,73 popravila za slabih 13 sekund in osvojila 11. mesto, le 22 stotink sekunde pa je bila slabša še ena ravenska plavalka Gaja Natlačen na 12. mestu, ki je doslej najboljšo znamko v življenju prav tako popravila za slabih pet sekund. Mladinka Ava Schollmayer je doživela prvenec v članski konkurenci. Na 100 m hrbtno je plavala 1:03,99, kar je zadostovalo za 26. mesto.

Evropski rekord Paltrinierija
V prvi sredni končni odločitvi je Italijan Gregorio Paltrinieri zmagal na 1.500 m prosto z novim evropskim rekordom 14:39,93. Star rekord Rusa Jurija Prilukova z olimpijskih iger v Pekingu je izboljšal za 3,28 sekunde. Srb Velimir Stjepanović je na 200 m prosto dobil dvoboj z Nemcem Paulom Biedermannom in osvojil še drugo zlato medaljo v Berlinu.