Miloš Vujanić je proti Španiji dosegel 10 točk.

Nekdanji branilec Uniona Olimpije je pri vodstvu ZDA z 84:81 dobri dve minuti pred koncem dosegel trojko in zadel prosti met za prvo vodstvo Litve v drugem polčasu.

V naslednjih dveh napadih je bil spet natančen izza črte in Litvo popeljal v neulovljivo vodstvo z 91:87. Na koncu je bilo 94:90, igralec Maccabija pa je dosegel kar 28 točk. Izidi in lestvici.
Kot je znano, je prav Jasikevičius pred štirimi leti v polfinalu zgrešil met za tri, ki bi Američanom preprečil finale.

Nov poraz svetovnih prvakov
Košarkarji Srbije in Črne gore so po novem porazu ogrozili svojo uvrstitev v četrtfinale. V četrtem krogu jih je s 76:68 premagala Španija.

SČG je ob koncu tretje četrtine vodil 52:49, nato pa so vajeti igre v svoje roke prevzeli Španci, ki so si s četrto zmago že zagotovili napredovanje.

Varovancem Željka Obradovića je sicer šel na roko kasnejši poraz Nove Zelandije proti Argentini. Svetovni prvaki zdaj potrebujejo še poraz "kivijev" proti Španiji in svojo zmago proti Kitajski.