Tom Brady lovi šesti nastop na Super Bowlu. Foto: Reuters
Julian Edelman
Takole je Julian Edelman podal v akciji tekme. Foto: Reuters
Russell Wilson
Russell Wilson je sploh prvič v sezoni vrgel tri podaje za zadetek. Foto: Reuters

tekmah unovčila prednost domačega igrišča.

Najbolj napeto je bilo v Foxboroughu, kjer je New England izločil Baltimore s 35:31. Šlo je za eno najboljših tekem v končnici v zadnjih letih. Ravensi, ki slovijo kot strup za Patse, so dvakrat vodili s 14 točkami prednosti (14:0, 28:14), a je trikratnim prvakom vselej uspelo izničiti zaostanek.

Akcijo tekme zrežiral Edelman
Domači podajalec Tom Brady (367 jardov) je poskrbel za štiri zadetke (tri po zraku in enega po tleh). Za najlepšo akcijo je poskrbel vsestranski Julian Edelman, ki je ob koncu tretje četrtine v lepo uigrani akciji proti končni coni poslal Dannyja Amendolo. Podaja je bila dolga 51 jardov, s to pa je bil izid izenačen na 28.

Brady podrl rekord Montane
"Dvakrat smo bili v globokem zaostanku, to res ni bil naš cilj, a zdaj smo zmagali, to šteje," je bil zadovoljen Brady, ki ima v končnici 46 podaj za zadetek, s čimer je podrl rekord Joeja Montane. Edelman je bil res vsestranski, poleg podaje za zadetek je po zraku zbral 74 jardov, še 45 pa pri vračanju žoge.

New England po tleh zbral le 14 jardov
Na drugi strani je bil razpoložen tudi Joe Flacco, ki je vrgel štiri podaje za zadetek. Napad Ravensov se je zanašal tudi na tekača Justina Forsetta (129 jardov). Ravensi so bili bistveno boljši ravno po tleh (136:14).

Wilson vrgel tri podaje za zadetek
Branilec naslova Seattle je izločil Carolino z 31:17. Podajalec Russell Wilson je tokrat blestel s podajami po zraku, saj je vrgel tri podaje za zadetek. Še pred začetkom zadnje četrtine je bil izid tesen (14:10), nato je gostiteljem uspelo nanizati 17 zaporednih točk. Kam Chancellor je šest minut pred koncem tekme prestregel žogo, z njo pretekel 90 jardov in odločil o zmagovalcu.

"Imel sem res dobro tekmo, a nismo naredili še nič," je bil po tekmi miren Wilson. Seattle želi postati prva ekipa prav po New Englandu, ki bi ubranila naslov (2003-2004).