Tekač New Englanda BenJarvus Green-Ellis je bil prvo ime srečanja v Foxboroughu. 26-letnik iz New Orleansa je zbral 136 jardov in dosegel dva zadetka, še posebej pa se je izkazal v zadnjem napadu Patriotsov, v katerem je povzročal nasprotniku nemalo preglavic in pridno trošil čas. Foto: EPA
Santonio Holmes
Santonio Holmes je z zadetkom v zadnji četrtini znižal zaostanek na -6 (27:21) in vlil nekaj upanja v ekipo Rexa Ryana, ki pa je morala na koncu vendarle priznati premoč. Foto: EPA
Aaron Hernandez
Srditih dvobojev in silovitih naletov v Foxboroughu ni manjkalo. Takole je v enem izmed napadov lovilec New Englanda Aaron Hernandez izgubil čelado. Foto: EPA
Al Davis
Prejšnji teden, natančneje v soboto, je svet ameriškega nogometa pretresla novica o smrti Ala Davisa, legendarnega trenerja in lastnika Oakland Raidersev, s katerimi je kot GM med letoma 1973 in 1983 osvojil tri Super Bowle. Njegovo ime so Raidersi natisnili na svoje čelade in Texanse v njegovo čast premagali z 20:25. Foto: Reuters
Ben Obomanu
Lovilec Seattla Ben Obomanu je takole predrl led v East Rutherfordu in dosegel prvi zadetek na tekmi. New York Giantsi so se sicer vrnili in slabih pet minut pred iztekom srečanja držali prednost (25:22), nato pa storili dve napaki, ki sta jih stali 14 točk, in vknjižili drugi poraz v letošnji sezoni. Na lestvici v diviziji NFC Vzhod so na drugem mestu, prvi so Washington Redskinsi. Foto: Reuters
Michael Vick
Philadelphia Eaglesi so klonili še četrtič v sezoni. Michael Vick je na tekmi v Orchard Parku proti Buffalu vrgel kar štiri prestrežene podaje, njegova ekipa pa je proti Billsom izgubila z 31:24. Foto: Reuters
Cam Newton
Podajalec Caroline Cam Newton si je na vse kriplje prizadeval poraziti divizijskega tekmeca New Orleans Saints, a zaman. Panthersi so znova tesno izgubili (27:30) in na lestvici divizije NFC Jug zasedajo zadnje mesto. Foto: Reuters
New Orleans Saints
Ekipa New Orleans Saints je iz Charlotta odnesla zmago. Foto: Reuters
Donovan McNabb
Minnesota Vikingsi so slast zmage okusili prvič v sezoni. Pred domačimi navijači so brez večjih težav ugnali Arizono Cardinalse (34:10), takole pa je zadetek med drugimi dosegel tudi podajalec Vikingsov Donovan McNabb. Foto: Reuters
Alex Smith
San Francisco 49ersi so se znesli nad Tampa Bay Buccaneersi (48:3). Podajalec Alex Smith je zbral 170 jardov in podal za tri zadetke. Foto: EPA
Tim Tebow
Rezervni podajalec Denverja je po katastrofalni predstavi prvega podajalca Kyla Ortona 'zrežiral' skorajšnji preobrat na domači tekmi proti San Diegu. Broncosi so do zadnjega trenutka upali na zmago, a 'Hail Mary' podaja ni bila uspešna in Chargersi so se domov vrnili nasmejanih obrazov (24:29). Foto: EPA

5. krog v Ligi NFL je postregel s številnimi napetimi tekmami. V Houstonu je Oaklandu uspelo zmagati v čast pokojnega nekdanjega trenerja in lastnika Ala Davisa (20:25), v Charlottu so New Orleans Saintsi do zadnjega trenutka trepetali za zmago (27:30), v Denverju pa je rezervni podajalec Tim Tebow po izgubljenem položaju zrežiral skorajšnji preobrat proti San Diegu (24:29).

Cromartie preprečil še višje vodstvo
Srečanje dveh velikih tekmecev v diviziji AFC Vzhod so bolje začeli Patriotsi. V prvi četrtini je blestel tekač BenJarvus Green-Ellis, ki je dosegel tudi zadetek. V drugi četrtini je Stephen Gostkowski s prostim strelom prednost povišal na +10, Shonn Greene pa je zaostanek dobre tri minute pred koncem polčasa zmanjšal na -3 (10:7). V drugem delu prvega polčasa je obramba New Yorka pokazala zobe, podajalca Toma Bradyja je trikrat podrla na tla, v sami končnici pa je po napaki Aarona Hernandeza v končni coni prek Antonia Cromartieja še prestregla podajo. Drugi polčas so, tako kot prvega, bolje začeli domači nogometaši, ki so že po slabih treh minutah povedli s 17:7. Brady je s podajo za 2 jarda povsem samega v končni coni našel Deiona Brancha. Veselje se na tribunah še ni povsem poleglo, ko so Jetsi udarili nazaj. Po začetnem udarcu New Englanda je Joe McKnight odtekel 88 jardov in Marku Sanchezu pripravil sijajno izhodišče za napad. Delo je po odlični akciji dokončal Jeremy Karley.

Jetsom za preobrat zmanjkalo časa
Po mrtvem teku obeh ekip so nove točke na semaforju dve minuti pred iztekom tretje četrtine vpisali varovanci Billa Belichicka. Green-Elis je s tekom, dolgim 3 jarde, prednost znova povišal na +10 (24:14), po vnovičnem prostem strelu Gostkowskega je bilo že 27:14. Toda Jetsi se niso predali, izkoristili so zelo slabo obrambo gostiteljev, žogo je v končno cono popeljal Santonio Holmes. Kazalo je na vstajenje Newyorčanov, ki pa jim je na koncu vendarle zmanjkalo časa. 15 sekund pred iztekom srečanja je Brandon Spikes Sancheza pospravil na tla in sanj o morebitnem preobratu je bilo konec.

Seattle kaznoval Manningove napake
V East Rutherfordu so NY Giantsi gostili Seattle Seahawkse in srečanje na veliko nezadovoljstvo domačih navijačev izgubili v zadnji četrtini (25:36). Eli Manning, ki je sicer zbral 420 jardov in podal za tri zadetke, je vrgel kar tri prestrežene podaje, ki so ekipo Toma Coughlina drago stale - predvsem zadnja, ki jo je Brandon Browner s tekom, dolgim 94 jardov, kaznoval z zadetkom. Ekipi sta bili v prvem polčasu zelo izenačeni, na odmor sta odšli z izidom 14:14, v nadaljevanju pa so več pokazali nogometaši Seattla, ki so za nameček v 3. četrtini ostali še brez prvega podajalca Tarvarisa Jacksona. Toda goste z zahoda to ni zmedlo, rezervni podajalec Charlie Whitehurst je že takoj podal za zadetek, piko na i pa je zmagi Seahawksov po naivnem Manningovem poskusu podaje tik pred končno cono postavil Browner.

Niti "D" od "Dream teama"
Philadelphia, ki so jo strokovnjaki pred sezono uvrščali med favorite, je klonila še četrtič v sezoni. Eaglesi enostavno ne najdejo poti iz krize, ki se po porazu proti Buffalu (31:24) vleče že četrti teden. Michael Vick je vrgel kar štiri prestrežene podaje, po poravnanem izidu na začetku druge četrtine (7:7) se je Eaglesom popolnoma ustavilo, Buffalo pa je brez težav povedel z 28:7. V končnici tekme je domača obramba nekoliko popustila, zlasti na začetku zadnje četrtine, ko je popolnoma pozabila na DeSeana Jacksona, ki pa je z zadetkom le nekoliko omilil poraz svoje ekipe.

Liga NFL, 5. krog:

HOUSTON - OAKLAND 20:25
Podaje: Schaub 416 (2 TD, 2 INT); Campbell 190 (2 TD, INT).
Tek: Foster 68; McFadden 51.
Ujete podaje: Foster 116; Heyward-Bey 99 (TD).

BUFFALO - PHILADELPHIA 31:24
Podaje: Fitzpatrick 193 (TD, INT); Vick 315 (2TD, 4 INT).
Tek: Jackson 111 (TD); Vick 90.
Ujete podaje: Jackson 85; Avant 139.

INDIANAPOLIS - KANSAS CITY 24:28
Podaje: Painter 277 (2 TD); Cassel 257 (4 TD).
Tek: Brown 38; Battle 119.
Ujete podaje: Garcon 125 (2 TD); Bowe 128 (2 TD).

MINNESOTA - ARIZONA 34:10
Podaje: McNabb 169; Kolb 232 (2 INT).
Tek: Peterson 122 (3 TD); Wells 60 (TD).
Ujete podaje: Aromashodu 81; Doucet 92.

Ny GIANTS - SEATTLE 25:36
Podaje: Manning 420 (3 TD, 3 INT); Jackson 166 (TD, INT).
Tek: Bradshaw 58; Lynch 98 (TD).
Ujete podaje: Cruz 161 (TD); Baldwin 126 (TD).

PITTSBURGH - TENNESSEE 38:17
Podaje: Roethlisberger 228 (5 TD, INT); Hasselbeck 262 (TD, INT).
Tek: Dwyer 107; Johnson 51 (TD).
Ujete podaje: Wallace 82 (TD); Washington 69.

CAROLINA - NEW ORLEANS 27:30
Podaje: Newton 224 (2 TD, INT); Brees 359 (2 TD, INT).
Tek: Williams 115 (TD); Sproles 51.
Ujete podaje: Smith 79 (TD); Graham 129.

JACKSONVILLE - CINCINNATI 20:30
Podaje: Gabbert 221 (TD); Dalton 179 (2 TD, INT).
Tek: Jones-Drew 85 (TD); Benson 53.
Ujete podaje: Hill 126 (TD); Green 90 (TD).

NEW ENGLAND - NY JETS 30:21
Podaje: Brady 321 (TD, INT); Sanchez 166 (2 TD).
Tek: Green-Ellis 136 (2 TD); Greene 83 (TD).
Ujete podaje: Welker 124; Holmes 60 (TD).

DENVER - SAN DIEGO 24:29
Podaje: Tebow 79 (TD); Rivers 250 (TD, INT).
Tek: McGahee 125; Mathews 125.
Ujete podaje: Fells 47; Floyd 100 (TD).

SAN FRANCISCO - TAMPA BAY 48:3
Podaje: Smith 170 (3 TD); Freeman 187 (2 INT).
Tek: Gore 125 (TD); Blount 34.
Ujete podaje: Morgan 75; Winslow 54.

ATLANTA - GREEN BAY 14:25
Podaje: Ryan 167 (TD, 2 INT); Rodgers 396 (2 TD).
Tek: Turner 56 (TD); Starks 40.
Ujete podaje: Gonzalez 60; Jones 140 (TD).

DETROIT - CHICAGO 24:13
Podaje: Stafford 219 (2 TD, INT); Cutler 249 (TD).
Tek: Best 163 (TD); Forte 116.
Ujete podaje: Johnson 130 (TD); Sanzenbacher 64.

Prosti:
CLEVELAND, DALLAS, ST. LOUIS, MIAMI, WASHINGTON, BALTIMORE.