Tehtnico je na stran Seattla premaknil Marshawn Lynch, ki je sedem minut pred koncem po teku, dolgem 27 jardov, povedel Seahawkse v vodstvo z 21:14. Foto: Reuters
Robert Griffin III
Robert Griffin III. je že tako ali tako igral s posebno oporo, zaradi katere se je težje premikal. Nekaj ur pred tekmo je v javnost prišla izjava klubskega zdravnika, da je bil po poškodbi Griffina decembra prava živčna razvalina, saj ni želel, da prvi podajalec igra in tvega hujšo poškodbo. Foto: Reuters
Ray Lewis
Ray Lewis je živa legenda Baltimora in edini preostali igralec, ki je z Ravensi v sezoni 2000 postal prvak Lige NFL. Pred tekmo je še zadnjič v karieri na domačem stadionu odplesal 'motivacijski ples'. Foto: Reuters
Anquan Boldin
Anquan Boldin je vseh pet podaj (50, 10, 46, 21 in 18) za 145 jardov ujel v drugem polčasu. Z zadnjo je v težkem kritju (na sliki) dosegel touchdown in izid tekme. Foto: Reuters

"Wild card weekend" se je v Ligi NFL končal z obračunom dveh klubov, ki na položaju podajalca igrata z novincem. Uvodna četrtina se je za gostitelje začela sanjsko - RG III je vrgel dve podaji za zadetek in Washington popeljal v vodstvo s 14:0. V tem času je Seattle pridelal celo dva negativna jarda!

V zadnji četrtini RGIII dokončno padel
A še preden je RG III vrgel drugo podajo za zadetek, je ob podaji nerodno stopil in obnovil poškodbo kolena (že prej je utrpel nekaj naletov gostujoče obrambe), zaradi česar je preostanek večera bolj šepal kot hodil. Shanahan pa je kar vztrajal in za centrom pustil svojega najboljšega igralca. Ko se je Griffin sredi zadnje četrtine pri zaostanku 21:14 sesul po tleh in izgubil žogo, se je le odločil, da na igrišče pošlje Kirka Cousinsa, še enega novinca, ki je enkrat letos na podoben način že rešil Redskinse.

Lynch po tleh pridelal 132 jardov
A na drugi strani je Seattle s prostim strelom postavil izid tekme. Podajalec Russell Wilson je zbral 187 jardov in eno podajo za zadetek, po tleh pa je bil dominanten Marshawn Lynch s 132 jardi. Seattle je tako dobil zelo pomembno bitko po tleh, Washington je namreč ekipa, ki se je letos v Ligi NFL največ zanašala na tek.

Ray Lewis doma odplesal zadnji zmagovalni ples
V prvi nedeljski tekmi je Baltimore doma brez večjih težav ugnal Indianapolis s 24:9. Joe Flacco je po daljšem času odigral spet dobro tekmo (282 jardov, 2 podaji za zadetek), Anquan Boldin je ujel pet žog, s katerimi je pridobil kar 145 jardov (klubski rekord v končnici). V obrambo pa se je po poškodbi več kot uspešno vrnil Ray Lewis, ki je zbral kar 13 'tacklov'. Po tekmi je še zadnjič pred svojimi gledalci odplesal zmagovalni ples, saj je napovedal, da se bo po koncu sezone upokojil. Ker je pred tem že izpadel Cincinnati (edini nižjerangirani klub v Konferenci AFC) pa je tako jasno, da Ravensi letos ne bodo več igrali pred svojimi gledalci.

Coltsi ostali brez zadetka
Na drugi strani Coltsom ni uspelo doseči niti enega touchdowna, vseh 9 točk je namreč s prostimi streli prispeval Adam Vinatieri. Gostujoči podajalec Andrew Luck (288 jardov) je imel solidno tekmo, v kateri pa so manjkale predvsem podaje za zadetek.

Ta konec tedna so na sporedu divizijske tekme (konferenčni polfinale), ko bodo v končnici prvič zaigrale še preostale štiri ekipe - Denver, New England, Atlanta in San Francisco.