Slovenci lahko močno obžalujejo zapravljeni 5-m v zadnjih minutah derbija z Rusijo. Foto: Aleš Fevžer

Varovanci selektorja Primoža Troppana so po petkovem "velikem" remiju s favorizirano Rusijo (6:6) na turnirju na Poljskem po pričakovanjih ugnali še Portugalsko in Češko. Zdaj je že jasno, da bo Slovenija na turnirju v Gorzowu osvojila drugo mesto, saj bo o prvem mestu odločala razlika v golih, kjer pa ima Rusija po visoki zmagi nad Poljsko (17:5) že nedosegljivo prednost.
Zmanjkalo moči za višjo zmago
Tekma proti Portugalcem je bila odločena praktično v prvi četrtini, ki so jo Slovenci dobili s štirimi goli prednosti. V nadaljevanju je Slovenija vseskozi nadzorovala rezultat, čeprav so Portugalci v preostalih treh četrtinah vzpostavili ravnotežje.

"Močno se nam je poznala utrujenost z včerajšnje res težke tekme. Za nameček nam ni šlo na roko sojenje, saj je bil praktično vsak dotik izključitev in veliko energije smo zato porabili v obrambi. Igra je bila zaradi številnih izključitev tudi zelo nervozna. Pomembno je, da smo vseskozi imeli izid, ki nam je zagotavljal novo zmago," je po tekmi dejal Troppan.
3. krog kvalifikacij novembra
Popoldne so Slovenci premagali še Češko z 18:6. V slovenskem taboru bodo zdaj čakali na žreb turnirjev 3. kroga kvalifikacij, ki bodo na sporedu novembra, po tem krogu pa se bo oblikoval končni vrstni red v skupini. Najboljših šest ekip se bo za EP 2014 v Budimpešti nato pomerilo na izpadanje z ekipami, ki so na zadnjem EP-ju na Nizozemskem osvojile mesta od sedem do 12.