Niti ena izmed slovenskih štirih posadk v Beogradu ni izboljšala izida z lanskega svetovnega prvenstva. Foto: EPA

Pred odhodom v Beograd je selektor slovenske reprezentance Jan Ilar napovedal, da bi lahko vse posadke izboljšale uvrstitve z lanskega prvenstva, a prav vse so za njimi občutno zaostale.

Reprezentanti v olimpijskih disciplinah so iz finalov C nazadovali v D oziroma nižje, lahki veslač Rajko Hrvat pa je bil s 15. mestom daleč od ubranitve bronaste kolajne. Slednji je sicer v lahkem enojcu osvojil najboljšo slovensko uvrstitev na letošnjem svetovnem prvenstvu.

Jaka Čas in Nik Krebs sta v dvojcu brez krmarja zasedla 23. mesto, Matej Filip Pfeifer je bil v skifu 32., Nina Kostanjšek pa 24.

"Za vse štiri posadke je prvenstvo neuspešno. Hitro bo treba reagirati, saj so naslednje olimpijske kvalifikacije že čez pol leta. Sledila bo temeljita analiza. Pogovorili se bomo s trenerji in športniki, kaj lahko naredimo drugače, kaj lahko naredimo več, kdo je pripravljen in sposoben narediti več," je med drugim dejal Ilar.