Slovenskima šampionoma se tokrat ni izšlo. Za medaljo je zmanjkalo 70 stotink. Foto: BoBo
Iztok Čop in Luka Špik na svetovnih prvenstvih ostajata pri štirih medaljah, treh zlatih in eni srebrni. Foto: BoBo

Naslov sta v zadnjih metrih obranila Novozelandca, ki sta s silovitim finišem za šest stotink prehitela Nemca. Bron je osvojila Francija, ki je bila v predtekmovanju in polfinalu za Slovencema. Pred Čopa in Špika se je uvrstil še čoln Avstralije.

Veslala na šestem mestu, a z majhnim zaostankom
Od začetka sta silovito potegnila Nemca, ki sta si že do 500 metrov priveslala pol čolna prednosti. Čop in Špik sta po četrtini proge zasedala 6. mesto, 2,65 sekunde za Nemcema. Podobna slika je bila tudi na polovici proge. Še naprej sta vodila Nemca, na drugo mesto sta se prebila Novozelandca, Slovenca pa sta bila še vedno 6., a z relativno majhnim zaostankom za vodilnimi.

Na koncu zmanjkalo 70 stotink
Čop in Špik sta se na 1.500 metrih prebila pred Britanca in za medaljo na 5. mestu zaostajala za dve sekundi. Na vrhu je bila še vedno Nemčija, vendar sta se Novozelandca že povsem približala. V silovitem finišu Slovencema ni uspelo priti do brona. Troboj za 3. mesto je pripadel Franciji, za katero sta Čop in Špik zaostala za 70 stotink. Nemca sta zlato izgubila v zadnjem zavesljaju.

Hrvat končal na 12. mestu
Lahki skifist Rajko Hrvat je nastopil v B-finalu in osvojil šesto, zadnje mesto. Skupno je prvenstvo tako končal kot 12. "Ta trenutek sem malo razočaran, ampak moram malo prespati. Če bi mi kdo pred prvenstvom dejal, da bom v polfinalu, bi mu dejal, da govori neumnosti. Dal sem vse od sebe, ampak očitno je to v tem trenutku realnost. To je to, kolikor zdaj zmorem," je povedal Hrvat.

V popoldanskem programu čaka nastop tudi Jureta Cveta in Matevža Malešiča v lahkem dvojnem dvojcu. Ljubljančana bosta po 15. uri nastopila v tekmi za uvrstitev v finale C.