Sarah Sjöström je že  v nedeljskem polfinalu na 100 delfin plavala rekordno (55,74), v finalu pa je bila še deset stotink hitrejša. Foto: Reuters
Sarah Sjöström je že v nedeljskem polfinalu na 100 delfin plavala rekordno (55,74), v finalu pa je bila še deset stotink hitrejša. Foto: Reuters
Katie Ledecky
Katie Ledecky je bila presenečena nad rekordom. Foto: Reuters
Adam Peaty
Popoldansko dogajanje se je začelo s pričakovano zlato medaljo Adama Peatyja v disciplini sto metrov prsno, kjer je Damir Dugonjić izpadel v nedeljskih kvalifikacijah. Britanec, ki se je moral zelo potruditi za zlato medaljo, je zmagal z 58,52. Foto: Reuters
Novi trije svetovni rekordi v Kazanu

Američanka Katie Ledecky je na 1.500 metrov že v predtekmovanju plavala 15:27,71 in za 65 stotink sekunde popravila svoj svetovni rekord, ki ga je postavila pred 11 meseci.

Popoldansko dogajanje je zaznamovala zlasti Sarah Sjöström, saj je na 100 metrov delfin s 55,64 plavala svetovni rekord in bila še desetinko hitrejša kot ob nedeljskem rekordnem dosežku. Najbližjo zasledovalko je za seboj pustila več kot sekundo in pol! V disciplini 200 metrov mešano je za nov mejnik poskrbela Madžarka Kattinka Hosszu, saj je v cilj prišla z izidom 2:06,12.
Vlogo favorita je potrdil tudi Francoz Laurent Manaudou, olimpijski prvak na 50 m prosto, ki se je z 22,97 kot edini na 50 m delfin spustil pod mejo 23 sekund. Z 12 stotinkami zaostanka je srebro osvojil Brazilec Nicolas Santos, bronasta sta bila Madžar Laszlo Cseh in Poljak Konrad Czerniak.

Gaja Natlačen še nikoli tako hitra
Med slovenskimi plavalci je dopoldne najbolj navdušila Gaja Natlačen, ki je na 1.500 metrov osebni rekord popravila kar za osem sekund. S časom 16:24,83 je osvojila 11. mesto.

"Že na prvih 800 metrih sem napadla, kar mi je dalo na tekmi novo energijo, saj nisem bila med zadnjimi in sem se borila naprej. Na koncu sem celo videla Nemko Isabelle Harle in si 100 metrov pred ciljem kot po navadi rekla: Ne boš me premagala. To mi je dalo še nekaj desetink," je bila navdušena Natlačnova. Slovenska rekorderka Tjaša Oder (16:31,22) je bila 15.

Tjaša Vozel je na 100 metrov prsno s časom 1:09,27 osvojila 31. mesto. Za olimpijsko A-normo je zaostala za 1,42 sekunde.