Jan Žibrat je dobil edini niz za Slovenijo. Foto: MMC RTV SLO

Varovanci Bojana Raka, ki se jim odsotnost najboljšega igralca Bojana Tokića močno pozna, še tretjič zapored niso dobili nobenega dvoboja, je pa Jan Žibrat osvojil prvi niz na prvenstvu.

Rak: Korejci trenirajo 20 ur tedensko, mi pa pol manj
"Res je, da smo bili blizu še kakšnemu nizu. Žalostno, vendar resnično, tudi s tem rezultatom, še bolj pa z igro, ki so jo fantje pokazali, moramo biti v danih okoliščinah zadovoljni. Horvat je v zaključkih zgrešil nekaj žogic, ki jih ne bi smel. Če jih ne bi, bi zmagal. Horvat in Žibrat sta bila povsem enakovredna tekmecem, žal se je pokazalo to, na kar opozarjam že dalj časa. Fantom primanjkuje treninga, zato v končnicah niso zanesljivi, kot bi morali biti. Pogovarjal sem se s Korejci, oni trenirajo od 18 do 20 ur tedensko, o čemer lahko mi le sanjamo, mi treniramo pol manj. Tu se nato naredi razlika," je po tekmi dejal slovenski selektor Rak.

Slovenci se bodo v četrtek pomerili z evropskimi podprvaki Švedi, nato pa še z najboljšo reprezentanco sveta Kitajsko.

Dve zmagi Tomazinijeve
Uspešnejša je bila ženska reprezentanca, ki je s 3:2 ugnala Švico. Dve zmagi je prispevala Jana Tomazini, eno pa Manca Fajmut.