Za Urško Žolnir je sanjska sezona, saj je letos osvojila bronasto medaljo tako na evropskem kot svetovnem prvenstvu. Na SP-ju v Parizu je v polfinalu klonila ravno pred Joši Ueno. Foto: Reuters
Žolnirjeva zmagala v Tokiu

Bronasta z olimpijskih iger 2004 je na poti do velike zmage najprej ugnala Japonko Haruko Jasumacu, nato Nemko Claudio Malzahn, v polfinalu pa še eno Japonko Miki Tanako.

Žolnirjeva je prva dvoboja dobila z iponom, zadnja dvoboja pa po točkah. V isti kategoriji je Tina Trstenjak v 1. krogu izgubila proti Uenovi. Aljaž Sedej je v kategoriji do 81 kilogramov izpadel v 1. krogu in tako ostal brez uvrstitve.

V petek ena sama zmaga
Že v petek sta nastopila Petra Nareks (do 52 kg) in Rok Drakšič (do 66 kg). Slednji je najprej zmagal, nato pa izgubil in ostal brez uvrstitve, Nareksova pa je klonila že v prvi borbi.