Markovičeva se z evropskih prvenstev ponaša kar z dvema srebrnima kolajnama. Obe je osvojila pred dvema letoma z drugim mestom na EP v Chamonixu in nato še z drugim mestom na EP v Eindhovnu v balvanskem plezanju. Z lanskega svetovnega prvenstva v težavnosti v Gijonu je prav tako prinesla srebrno kolajno. Foto: Aleš Fevžer

Markovičeva je bila edina Slovenka v finalu Innsbrucka. Njena solidna uvrstitev je dober obet za nadaljevanje sezone. Markovičeva se bo namreč letos bolj posvetila paradni disciplini težavnosti, v Innsbrucku pa je nastopila zaradi uvrstitve v kombinaciji, v kateri si tako kot v težavnosti želi osvojiti kolajno.

Markovičeva se je v finale prebila s šestim izidom polfinala.

Nemški športni plezalci so bili najuspešnejši, z zmagoslavjem Juliane Wurm v ženski in Jana Hojerja v moški konkurenci.

V Innsbruck se je odpravilo sedem Slovencev. Julija Kruder, enajsta po kvalifikacijah, je v polfinalu zasedla končno deveto mesto. Domen Škofic je osvojil končno 15. mesto, Gregor Vezonik pa je bil 19. Jernej Kruder, Jure Bečan in Katja Kadič so tekmovanje končali v kvalifikacijah na 21., 23. in 41. mestu.

Sezona se bo nadaljevala konec meseca z uvodno kanadsko tekmo svetovnega pokala v balvanih.