John Elway je kariero končal z dvema prstanoma s Super Bowla, ki ju je osvojil kot podajalec Denverja. Mu bo sledil tudi Peyton Manning? Foto: Reuters
John Fox
John Fox (s čepico) bo drugič igral na Super Bowlu. Pred desetletjem je tam igral s Carolino in izgubil ravno proti New Englandu. Foto: Reuters
Richard Sherman
Zadnja poteza v Seattlu je pripadla 'najbolj glasnemu' igralcu ameriškega nogometa v tej generaciji Richardu Shermanu, ki je odbil žogo, namenjeno Michaelu Crabtreeju. Foto: Reuters
Colin Kaepernick
San Francisco je še tretjič zapored igral v finalu svoje konference. Foto: Reuters

V Denverju so Broncosi izločili New England s 26:16. Šlo je za obračun dveh najboljših podajalcev te generacije. Pri zmagovalcih je Peyton Manning s kirurško natančnostjo paral gostujočo obrambo. Končal je kar 32 podaj, z njimi zbral 400 jardov in dva zadetka. Denver je imel ves čas pobudo, na začetku zadnje četrtine je povedel s 23:3 in brez večjih težav zadržal prednost. Nekaj težav je imel le pri zaključku dolgih napadov, saj so se kar štirje končali s prostim strelom Matta Praterja.

Brady brez dobrega teka ni bil uspešen
Na drugi strani Tom Brady v svojem osmem konferenčnem finalu ni imel tako dobrega dne (24/38, 277 jardov, ena podaja za zadetek), predvsem pa mu je manjkal dober tek. LeGarrette Blount, ki je na zadnjih dveh tekmah zmogel kar 355 jardov in šest zadetkov, je tokrat v petih poskusih zbral le šest jardov.

Lažje delo za Thomasa po poškodbi Taliba
"To je moja 16. sezona, v kateri sem se tretjič uvrstil na Super Bowl. To je res težko," je po tekmi povedal Manning, ki je izkoristil poškodbo gostujočega branilca Aquiba Taliba, ki je pokrival Demaryiusa Thomasa (sedem ujetih podaj za 134 jardov).

Wilson začel z napako
Za naslov v konferenci NFC je Seattle ugnal vročega divizijskega tekmeca San Francisco s 23:17. Domači podajalec Russell Wilson je že v prvi akciji izgubil žogo, Phil Dawson je napako kaznoval s prostim strelom (25 jardov). Gostje so dobili polčas z 10:3. Seahawksi so izenačili v prvem napadu po vrnitvi iz slačilnic, ko je Marshawn Lynch po teku, dolgem 40 jardu, stekel v končno cono.

Tveganje v četrtem poskusu obrodilo sadove
Na začetku zadnje četrtine je bilo 17:13 za San Francisco. Odločilna akcija se je zgodila 13 minut pred koncem, ko je imel Seattle četrti poskus za 7 jardov 35 jardov od končne cone. Wilson je v končni coni našel Jermaina Kearseja.

Sherman odbil zadnjo podajo
San Francisco je imel ob koncu tekme napad za zmago. Colin Kaepernick je z 18 jardov poslal žogo v končno cono, kjer je Richard Sherman preskočil Michaela Crabtreeja, žogo pa je ujel Malcolm Smith. Kaepernick je imel odlično tekmo po tleh, kjer je pridelal kar 130 jardov. V zadnji četrtini je izgubil kar tri žoge.