Teja Belak je odlično opravila nastop in osvojila četrto mesto. Foto: MMC RTV SLO
Zelo zadovoljna Belakova, manj zadovoljni Bertoncelj
Imeniten nastop Teje Belak na preskoku

Sašo Bertoncelj je na EP-ju v Moskvi ostal brez medalje, je pa za slovensko presenečenje poskrbela Teja Belak, ki je na preskoku osvojila četrto mesto.

Bertoncelj, pred tremi leti bronast na evropskem prvenstvu, je v finalu konja z ročaji nastopil zadnji in je imel odprto pot do medalje, morda celo do zlate. Začel je zelo dobro, nato pa se malce zapletel pri t. i. ruskih kolesih. Po seskoku z orodja mu je bilo takoj jasno, da vaja ni bila dovolj za medaljo. Z oceno 15,0 je končal na sedmem mestu.

Zmagal je Britanec Daniel Keatings (15,6), ki je Madžaru Krisztianu Berkiju (15,53) preprečil sedmi naslov prvaka. Britansko zmagoslavje je dopolnil Max Whitlock (15,5) na tretjem mestu.

Teja Belak, ki je že z uvrstitvijo v finale izpolnila cilj, je na preskoku z oceno 14,166 osvojila sijajno četrto mesto. Zmagala je Švicarka Giulia Steingruber. Nastop Belakove je bil zgodovinski, saj na velikem tekmovanju Slovenija še ni imela svoje finalistke.

"Res si niti v sanjah nisem mislila, da lahko posežem tako visoko. Ob dobrem nastopu sem pričakovala šesto, sedmo mesto, pa še to le, če kakšna od tekmic pade. A pokazalo se je, da sem odlično pripravljena, oba skoka sem naredila zelo dobro, bolje bi že težko," je povedala še ne 19-letna Ljubljančanka.