Cate Campbell je bila najhitrejša na 100 metrov prosto. Missy Franklin, ki je v Barceloni osvojila že štiri zlate medalje, je bila četrta. Foto: Reuters

Američani tako ohranjajo primat, ki ga imajo že več kot 15 let. 28-letni Lochte je plaval 1:53,79, Clary pa je bil skoraj sekundo počasnejši. Med njiju se je vrinil Poljak Radoslaw Kawecki.

Na 200 metrov prsno je Madžar Daniel Gyurta upravičil vlogo prvega favorita in z odličnim izidom 2:07,23 tretjič zapored postal svetovni prvak, kar v tej disciplini ni uspelo še nikomur.

Slovenski nastopi so se v Barceloni končali z dopoldanskim plavanjem Tjaše Oder na 800 metrov prosto. Osvojila je 23. mesto(8:42,96).