V Radencih je bil danes tekaški praznik, žal pa je bilo vreme pretoplo za vrhunske rezultate. Foto: BoBo
Kenijska zmaga v Radencih

Rekord Maratona treh src, star že 12 let, tako ostaja 2:15:26. "Navajen sem vročega vremena, a tako vročega ne," je povedal Kenijec, potem ko so bile temperature nad 20 stopinj.

Drugo mesto je z zaostankom 16 sekund osvojil še en Kenijec Joel Mwangi, tretji pa je bil Jani Mulej (2:34:57), ki je v odsotnosti najboljših slovenskih maratoncev postal slovenski prvak v maratonu. Podprvak je Martin Ocepek, tretji pa Robert Kotnik.

"Super občutki, čeprav so bili še kilometer pred ciljem občutki zelo slabi. Zdaj se počutim idealno. Res je, da sem izkoristil odsotnost treh najboljši slovenskih maratoncev, a vseeno," je za Radio Slovenija povedal Mulej, ki tedensko preteče okrog 100 kilometrov in si ne dela utvar, da bi lahko v maratonu lahko še postal vrhunski tekač: "Prva je družina, druga služba, torej boj za preživetje, tek pa je šele na tretjem mestu."

Med ženskami je državna prvakinja postala Helena Javornik, ki je marca praznovala 50. rojstni dan, Radence, kjer je dobila šest maratonov in še šest polmaratonov, pa si je izbrala za prizorišče svojega petdesetega (pravega) maratona. To je že njen 40. državni naslov.

Citat za prebrat: Roman Kejžar o mačehovskem odnosu AZS-ja do maratonskega teka.

Maratonsko progo Radenska Classic (letos prvič v enem krogu), ki je štirikrat prečkala mejo med Slovenijo in Avstrijo, je preteklo 330 maratonk in maratoncev, na vseh razdaljah (vključno z otroškimi teki) pa je nastopilo skoraj 9.000 tekačev. Obe številki sta rekordni.

V cilju so junake teka na 42,195 kilometra z medaljami pričakali slovenski nordijski smučarji na čelu s Petrom Prevcem.