Klemen Cehte je bil nerešljiva uganka za Koprčane. Foto: Aleš Fevžer
Ivan Gajić, Gorenje
Ivan Gajić je v drugem polčasu z izjemnimi obrambami gostujoče rokometaše spravljal v obup. Foto: MMC RTV SLO
Gorenje le še korak od naslova

Koprčani so se odlično borili in na začetku drugega polčasa tudi povedli, a so rokometaši Gorenja vknjižili premoč in na krilih izjemnega vratarja Ivana Gajića, ki je z izjemnimi obrambami goste spravljal v obup, izid spreobrnili sebi v prid.

Ob polčasu +2 za Gorenje
Uvod tekme je bil dokaj enakovreden, večkrat izenačen, čeprav je domačim nekajkrat uspelo uiti za dva gola. Ko je domači trener Branko Tamše zamenjal vratarja Ivana Gajića z Emirjem Taletovićem, je domačim v 22. minuti in zadetku Fahrudina Melića uspelo pobegniti najprej na 15:11, nato pa tudi dvakrat še na plus pet (18:13, 19:14). V izdihljajih polčasa pa so bili bolj zbrani gosti, ki so zaostanek pred nadaljevanjem znižali na 17:19.

Gajić zaklenil vrata
Koprski nalet se je potegnil tudi v uvod drugega dela, ko so Primorci po zaslugi Filipa Gavranovića povedli z 20:19 v 33. minuti. Minuto pozneje je Matjaž Brumen zadel že za 21:19. Sledile pa so minute Gajića v velenjskih vratih in njegovih soigralcev v napadu, saj so ti hitro znova obrnili potek tekme v svojo korist. V 50. minuti je Jure Dolenec zabil za 32:28 in napovedal zmagovalca tekme. Ko je Marko Bezjak v 54. minuti zadel za 34:29, je bila tekma praktično odločena.

Gorenje za naslov potrebujejo le še točko
Pri domačih sta bila najboljša strelca Jure Dolenec in Klemen Cehte s po osmimi goli, pri gostih sta jih Jure Dobelšek in Vladimir Osmajić zabila po sedem. Velenjčani bodo v 9. krogu soboto gostovali pri Krki, za drugi zaporedni naslov pa jim zadostuje že točka.