Vid Poteko je dosegel 30. gol za pivovarje, a ga je za kakšno sekundo prehitela sirena. Foto: BoBo
Miha Zarabec
Miha Zarabec je dobro vodil napad Celjanov, hkrati pa dosegel še pet golov. Foto: www.alesfevzer.com
Luka Žvižej
Celjani z zadnjim jurišem do točke

Celjani so odločno krenili v tekmo in dihali za ovratnik domačinom. Semafor je tako v 10. minuti kazal 4:4. V celjskih vratih je bil razpoložen Ivan Gajić. A domači so v 18. minuti prišli do prednosti +3 (9:6), tako da je moral trener Branko Tamše vzeti minuto odmora.

Celjani na odmor s +1
Ta je pomagala, saj so pivovarji ekspresno izenačili. Blaž Janc je v protinapadu zabil za 9:9, malo kasneje pa je Kristjan Bećiri poskrbel za vodstvo (10:9). Do konca polčasa je sledila hitra, dinamična igra "gol za gol". Izid polčasa (15:14) je s "cepelinom" postavil Janc. Luka Žvižej je dosegel pet, Janc pa štiri zadetke.

Pivovarji pobegnili na +3
Celjani so drugi polčas odprli z goloma Žvižeja in Janca za 18:15, povratnik po poškodbi Žiga Mlakar pa je s projektilom zabil za 19:16. Gostje so v napadu igrali raznovrstno, v obrambi pa s postavitvijo 6-0 dovolj čvrsto. Semafor je tako v 43. minuti kazal 23:20, potem ko je Mlakar v zraku ujel podajo Zarabca in zabil gol. Na drugi strani je razpoloženi Gajić snel še "zicer".

Meškov napravil preobrat
A nato so sledile slabše minute Celjanov, gostje so v 45. minuti izenačili na 23:23. Zdelo se je, da pivovarjem ob ruvanju s fizično močnejšimi domačini pojenjujejo moči. Hkrati se je v vratih Meškova razigral se vratar Rade Mijatović. Meškov je tako v 48. minuti z igralcem manj dvakrat zadel za 26:24, po golu Ratka Stojkovića pa je semafor deset minut pred koncem kazal 27:24.

Poteka prehitela sirena
A pivovarji se niso predali. Znova so se približali le na gol zaostanka, nato pa je Žvižej v 57. minuti izenačil na 28:28, Mlakar pa na 29:29. Do konca je ostala dobra minuta. Meškov je napravil prekršek v napadu, tako da so imeli Celjani napad za zmago. Vid Poteko je zadel, a je bil za kakšno sekundo prepočasen, saj se je čas iztekel. Na koncu je prišlo do nekaj prerivanja, a so se strasti hitro umirile.

Moštvi se bosta znova pomerili že v nedeljo, 27. novembra, v Celju.

LIGA PRVAKOV

7. KROG, skupina B

MEŠKOV BREST - CELJE PL 29:29 (14:15)

Meškov Brest: Pešić, Rutenka, Babičev, Kristopans 3, Jurinok, Nikulenko 3, Stojković 8 (2), Tjumencev, Atman 2, Šumak, Vukić 3, Prodanović 1, Mijatović, Ostruško 3, Jamali 3, Šilović 3.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Malus, Babarskas, Janc 7, Razgor, Suholežnik, Marguč, Poteko 3, Zarabec 5, Kodrin, Fižuleto, Mačkovšek, Mlakar 5, Žvižej 8, Bečiri 1.

Sedemmetrovke: 2/3; 0

Izključitve: 12 min; 8 min

ZAGREB - KIELCE 23:26 (12:11)

RHEIN NECKAR L. - VARDAR 27:33

KRISTIANSTAD - PICK SZEGED 21:29 (12:15)

Vrstni red: Vardar 12, Kielce 10, Rhein Neckar in Pick Szeged po 9, Meškov 7, Celje 4,
Kristianstad 3, Zagreb 2 točki.

Zmagovalca skupin se uvrstita v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.