Kapetan Luka Žvižej je bil s petimi goli najboljši strelec Celjanov. Foto: BoBo
Vid Poteko
Vid Poteko je na črti porabil veliko moči pri "ruvanju" z madžarskimi silaki. Foto: BoBo
Staš Skube
Eden od treh Slovencev v dresu Pick Szegeda Staš Skube je dosegel štiri gole. Mario Šoštarič je prispeval dva, medtem ko se rahlo poškodovani Matej Gaber ni vpisal med strelce. Foto: BoBo
Borut Mačkovšek
Obramba Picka je dobro ustavila zunanje igralce Celja. 204 cm visoki Borut Mačkovšek se sploh ni vpisal med strelce, medtem ko je drugi dvometraš Povilas Babarskas dosegel en zadetek. Foto: BoBo
Zlatorog
V Zlatorogu se je zbralo približno 3.000 gledalcev. Foto: BoBo
Trije Slovenci v Szegedu: Gaber, Skube in Šoštarič
Celjani morali priznati premoč Pick Szegedu

Začetek tekme je bil na obeh straneh precej raztrgan, tako da je semafor v 6. minuti kazal le 1:0 za Pick. Prvi gol za Celjane je malo kasneje dosegel Luka Žvižej. Zsolt Balogh je s sedemmetrovke zabil za 3:1, a je Žvižej s sedemmetrovke malo kasneje pivovarje znova približal na zadetek zaostanka (4:3). Pick je imel nekaj sekund na igrišču dva igralca manj, kar je izkoristil Gal Marguč z golom za 4:4.

Na glavni odmor gostje s +1
Do izida 5:5 sta pri Celjanih zadevala le Žvižej (3) in Marguč (2). Tudi v nadaljevanju je sledila izenačena tekma. Pick se je odlepil na 9:7, a je Marguč izenačil na 10:10. Na glavni odmor ob polčasu so se z golom prednosti odpravili gostje (16:15).

Pick počasi lomil Celjane
Drugi del je z golom za 17:15 odprl Mario Šoštarič, ob Stašu Skubetu in Mateju Gabru eden od treh Slovencev pri madžarskem podprvaku. Tudi v nadaljevanju je sprva sledila trda, izenačena tekma, na kateri je bil Pick v rahlem vodstvu, Celjani pa so mu dihali za ovratnik. A kmalu so se Madžari odlepili. Skube je v 39. minuti zabil za 20:18. Po tem golu je trener Branko Tamše vratarja Ivana Gajića zamenjal z Urbanom Lesjakom, ki je malo kasneje preprečil, da bi Pick prvič povedel s +3. To jim je uspelo v 44. minuti, ko je še en "celjski znanec" Sergej Gorbok dosegel zadetek za 22:19. Tamše je spet vzel minuto odmora. Po njej je novo obrambo v statistiko vpisal vratar Marin Šego. Celjani so bili ob čvrsti obrambi gostov dokaj nemočni. Denis Buntić je v 47. minuti povišal na 24:20.

Ni bilo "dinamita" za preobrat
Domači so v zadnjih desetih minutah skušali ujeti priključek, a so imeli gostje odgovor na vsako potezo pivovarjev, ki so v napadu še kako pogrešali poškodovanega Žigo Mlakarja. Pick je bil fizično močnejši, kvalitetnejši in tudi izkušenejši. In ko je Zsolt Balogh štiri minute pred koncem povišal na 29:25, je bil dvoboj odločen.

Že v torek derbi z Gorenjem
Celjani bodo v naslednjem krogu, v soboto, 19. novembra, gostovali pri Meškovu iz Bresta, že v torek (15.) pa jih čaka derbi z Gorenjem v Ligi Seha.

Urban Lesjak: "Močno smo si želeli zmage. V uvodu tekme sta obe ekipi več pozornosti namenjali taktiki kot sami hitrosti napada, na koncu pa se je izkazalo, da je to bolj odgovarjalo Picku iz Szegeda, ki nas je dobro prebijal v igri dva na dva. Nekajkrat smo pokazali našo hitro igro in z lahkoto prišli do gola, a tega je bilo premalo za zmago nad Pickom. Bilo je tudi nekaj vrzeli v naši obrambi, ekipa našega kova si ne bi smela dovoliti, da nas tekmec na isti način preigrava v obrambi."

Jaka Malus: "V prvem polčasu smo prejeli kar 16 golov, kar je odločno preveč. Že v prvi polovici tekme smo naredili premalo prekrškov v obrambi, prav tako to velja za drugi polčas. Ob tem nam ni stekla realizacija v napadu, pa tudi obramba ni bila več na pravi ravni. Menim, da je bila na koncu tudi nerealno visoka razlika v golih."

Mario Šoštarič: "Tekma je bila zelo težka, od Celjanov smo bili na vsakih deset minut boljši za gol. Tekma bi se lahko obrnila tudi v korist Celja, ki je v preteklosti že uprizoril nekaj tovrstnih preobratov. Na to smo se temeljito pripravili ter z ekipno igro, v kateri je sodelovalo vseh 16 igralcev, slavili v Zlatorogu."

LIGA PRVAKOV, 6. krog

Skupina B

CELJE PL - PICK SZEGED
25:31 (15:16)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Malus 4, Barbarskas 1, Janc 4, Razgor 2, Suholežnik, Marguč 4 (2), Grošelj, Poteko 2, Zarabec 2, Kodrin 1, Fižuleto, Mačkovšek, Žvižej 5, Bećiri.

Pick Szeged: Sierra, Sego, Obranović, Källman 4, Gorbok 7, Goncalves dos Santos, Zubai 2, Balogh 6 (3), Skube 4, Blažević, Gaber, Šoštarič 2, Rodriguez, Banhidi 4, Buntić 2, Boka.

Sedemmetrovke: 2/4; 3/3

Izključitve: 10 min; 18 min

VARDAR - KIELCE 40:34 (18:18)

MEŠKOV BREST - KRISTIANSTAD 32:27 (17:13)

RHEIN NECKAR L. - ZAGREB 25:24 (14:10)

Vrstni red: Vardar 10, Rhein Neckar 9, Kielce 8, Pick Szeged 7, Meškov 6, Celje in Kristianstad po 3, Zagreb 2 točki.

Skupina A
WISLA PLOCK - KIEL 24:22 (12:13)
KADETTEN - FLENSBURG 26:29 (13:15)
VESZPREM - BJERRINGBRO 30:29 (17:13)
PSG - BARCELONA 33:26 (15:12)

Vrstni red: PSG, Barcelona 10, Veszprem 8, Kiel 6, Flensburg 5, Bjerringbro 4, Wisla 3, Kadetten brez točk.

Zmagovalca skupin se uvrstita v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.