Leon Rašo je v izdihljajih tekme poskrbel za najvišjo prednost Krke (+5). Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so igrali čvrsto v obrambi, v napadu so redno izkoriščali ponujene priložnosti, v prvem polčasu so povedli s +4, potem ko je za 16:12 s sedmih metrov zadel Marko Majstorović.

Celjani niso kar tako položili orožja, v drugem delu so strnili vrste v obrambi, uspešno so zaustavili nekaj napadov tekmeca, 15 minut pred koncem srečanja je Luka Perić izenačil na 21:21.

Tekma se je prelomila v samem zaključku. Celjani so zaostajali za gol (25:24), gostiteljem pa je na krilih Vojislava Vukića, Leona Rašo in Marka Nikolića uspel delni izid 3:0, po katerem vrnitev gostujoče ekipe ni bila več mogoča – Leon Rašo je tik pred koncem zadel za končni izid in najvišjo prednost na tekmi (31:26).

Veljko Stanojević je ob zmagi Krke dosegel šest zadetkov, Dino Rašo enega manj. Pri Celjanih je bil najbolj razpoložen Perić z 10 zadetki (iz 11 poskusov), drugi strelec je bil s tremi goli Uroš Miličević.

Novomeščani letos uspešno igrajo tudi v Evropskem pokalu. V soboto ob 19.30 bodo na prvi tekmi četrtfinala gostovali pri Olympiacosu, povratni dvoboj pa bo teden pozneje na Dolenjskem.