Maribor Branik je bil pred 20 meseci zadnji slovenski klub, ki mu je uspelo premagati Celje Pivovarno Laško, zdaj pa se je zgodovina ponovila. Foto: Boštjan Selinšek
Celjski krvniki spet Mariborčani

Tako se je po 20 mesecih končal celjski niz 59 tekem brez poraza na slovenskih igriščih. Kljub temu ostajajo Celjani vodilni v NLB Leasing ligi, Mariborčani pa so dosegli četrto zmago v sezoni in so na sredini lestvice.

Celjani dolgo korak spredaj
Začetek tekme je pripadel gostom, ki prvih pet minut niso dovolili Mariboru, da bi zatresel mrežo, Celjani pa so po zaslugi David Razgorja in Žige Mlakarja pobegnili na 8:3. Nato se je pivovarjem ustavilo. Mariborčani so v 25. minuti izenačili na 10:10, na glavni odmor pa so Celjani odšli z golom prednosti (12:13).

Nadaljevanje je ponudilo podobno zgodbo kot prvi polčas: Celjani so hitro ušli na 17:14, zadeval je Mlakar, vijoličasti pa so po uspešno izvedeni sedemmetrovki Anteja Kaleba v 37. minuti izenačili na 17. Sledila je izenačena igra, pri čemer so bili gostje večinoma korak naprej.

Preobrat v zadnjih petih minutah
Branik je tako prvič povedel šele v 55. minuti (25:24). Po zadetku Darka Cingesarja iz protinapada so povedli za dva gola (26:24). V končnici tekme so Mariborčani unovčili nekaj celjskih napak in izključitev Vida Poteka, tako da prednosti 29:25 niso več mogli zapraviti.