Celjski rokometaši so se uvrstili na zaključni turnir Pokala Slovenije. Foto: Aleš Fevžer

Celjane je kot vršilec dolžnosti po sporazumno prekinjenem sodelovanju Vladana Matića vodil Branko Tamše. Gostitelji so tekmo začeli silovito, iz minute v minuto so višali prednost, že ob polčasu je bil izid 24:9. V nadaljevanju se je njihova prevlada na igrišču nadaljevala, na koncu so se ustavili pri 47 golih. Prvi strelec tekme je bil Blaž Janc, ki je mrežo zatresel devetkrat.

Na zaključni turnir so se uvrstili tudi rokometaši Gorenja, ki pa so se morali v nasprotju s Celjani za mesto med najboljše štiri nekoliko bolj potruditi - Slovan so v gosteh premagali z 31:37, potem ko so gostitelji ob polčasu vodili za dva zadetka (11:9).

Zaključni turnir Pokala Slovenije bo 1. in 2. marca.