Gašper Marguč igra v življenjski formi. Foto: Urban Urbanc
Borut Mačkovšek
Borut Mačkovšek je bil v prvem polčasu nerešljiva uganka za švedsko obrambo. Dosegel je pet golov iz prav toliko poskusov. Foto: Reuters
Celjani nadigrali Sävehof

Celjani so kljub oslabljenosti, saj so manjkali Luka Žvižej, Dejan Perić, Grega Potočnik, Rok Žuran in Žiga Mlakar, vzdržali pritisk favorita in prišli do prve zmage. Z izjemo začetnega vodstva Sävehofa (1:0) so imeli domači vseskozi tekmo v svoj rokah, za kar sta bila najzaslužnejša odlični vratar Matevž Skok, ki je zbral 17 obramb, in Gašper Marguč z 9 goli.

Skok in Marguč povlekla celjski voz
Pivovarji so odlično začeli srečanje. Prvi zadetek so sicer dosegli gostje, nato pa je sledilo pet zaporednih celjskih golov, od katerih je dva dosegel Gašper Marguč. Sijajno je tekmo odprl vratar Matevž Skok, ki je nanizal nekaj zaporednih obramb. Pri 5:1 je moral švedski strateg vzeti minuto odmora. Ta ni pomagala, saj je Marguč slabih deset minut kasneje (15.) po obrambi Skoka v protinapadu zadel za 10:5, kar je bila najvišja prednost do takrat. Malo kasneje je Borut Mačkovšek s pravim projektilom povišal na 11:5.

Švedi do polčasa prišli na -3
Še naprej pa je Švede v obup spravljal Skok, ki je do 18. minute zbral že 13 obramb. Pomemben delež pri celjski prednosti s 16:10 v 25. minuti sta prispevala Nemanja Zelenović s tremi in Mačkovšek s štirimi goli. A končnica prvega dela je pripadla gostom, ki so prepolovili zaostanek (17:14). Marguč in Mačkovšek sta bila s po 5 goli najboljša strelca.

Po izključitvi Poteka Celjani ušli na +7
Na začetku drugega dela se je Sävehof približal na 18:16, na kar sta odgovorila Sebastian Skube (2) in Zelenović za 21:16. Po protinapadu Davida Razgorja pa je semafor kazal 22:16. Na drugi strani je bil sporno izključen Vid Poteko, ki je prejel rdeči karton zaradi nenamernega udarca. Ruska sodnika sta ga bržkone prestrogo izključila. A to je le še spodbudilo Celjane, ki so po golih Marguča, Razgorja in Skubeta v 42. minuti povedli s 25:18.

Priložnost tudi za Janca in Kastelica
Tudi Urban Lesjak, ki je zamenjal Skoka, je branil odlično, kar je dajalo dodatno samozavest njegovim soigralcem v napadu, ki so pridno polnili švedsko mrežo. Najbolj Marguč, ki je 50. minuti z devetim golom zadel za 29:22. Visoka prednost je pivovarjem omogočala mirno končnico, v kateri sta priložnost dobila tudi 15-letni Blaž Janc in 16-letni vratar Urh Kastelic.

Celjani bodo v naslednjem krogu že v četrtek (20.00) gostovali pri zadnjeuvrščeni Constanti.

LIGA PRVAKOV, 3. krog

Skupina B:
CELJE - SÄVEHOF 31:25 (17:14)
Celje Pivovarna Laško: Marguč 9 (1), Mačkovšek in Skube 6, Zelenović 5, Razgor 3, Toskić 2.

Sävehof:
Nielsen 5, T. Johansson 4, S. O. Forsell, Ottosson 3, R. Johansson, Friden, Tönnesen 2, Apelgren, Albrechtson, S. E. Forsell in Bliznac 1.
Sedemmetrovke:
1/1; 0
Izključitve: 6 min; 4 min
RK: Poteko 38./CPL
2500 gledalcev
KIEL - CONSTANTA 35:14 (16:7)

ATLETICO MADRID - VESZPREM 26:27 (13:15)

Vrstni red: Kiel in Veszprem 6, Atletico Madrid, Celje in Sävehof po 2, Constanta 0.

SKUPINA C

VIVE KIELCE - GORENJE 30:24 (13:12)
Vive Kielce: Jurecki 8, Buntić, Čupić, Musa, Rosinski, Stojković in Štrlek 3, Jachlewski 2, Olafsson in Lijewski 1.

Gorenje: Melić 9 (5), Bezjak in Cehte 4, Medved 3, Bajram, Dujmović, Gaber in Miklavčič 1.

Sedemmetrovke: 3/4; 5/5
4500 gledalcev

ST. PETERSBURG - CHAMBERY 31:27 (19:12)
SILKEBORG - METALURG 23:26 (14:11)

Vrstni red: Kielce in Metalurg 6, Gorenje, Silkeborg in St. Peterburg 2, Chambery 0 točk.

Skupina A:
PARTIZAN
- ADEMAR LEON 33:31 (17:15)

FLENSBURG
- ČEHOVSKI MEDVEDI 36:26 (19:14)
MONTPELLIER - HAMBURG 29:33 (14:16)

Vrstni red: Flensburg in Hamburg po 5, Čehovski medvedi 3, Partizan in Ademar Leon 2, Montpellier 1.

Skupina D:
KADETTEN S. - CROATIA ZAGREB 28:27 (16:15)
BARCELONA - DINAMO MINSK 25:24 (12:13)

PICK SZEGED - FÜCHSE BERLIN 22:29 (14:14)

Vrstni red: Barcelona 6, Füchse Berlin 4, Croatia 3, Pick Szeged in Kadetten po 2, Dinamo Minsk 1.

POKAL EHF, 2. krog

KRAS VOLENDAM (NIZ) - CIMOS KOPER
31:32 (17:12)
Adams 10, Schilder in J. Duin po 4; Brumen 7, Manojlović, Rapotec in Gavranović po 4, Krivokapić in Bundalo po 3, Bombač, Konečnik in Osmajić po 2, Dobelšek 1.

Povratna tekma bo 20. oktobra ob 18.00.

Sobota, 20. oktobra, ob 17.00:
KOPAVOGOR (ISL) - MARIBOR BRANIK

Povratna tekma bo 21. oktobra ob 18.00. Obe tekmi bosta v dvorani Tabor v Mariboru.