Varovanci Vladana Matića končnico začenjajo šest točk za Gorenjem in štiri pred Cimosem. Boj za drugo mesto še ni dobljen. Foto: Urban Urbanc
Trimo Trebnje
Uroš Paladin in Jure Sušin sta dobro sodelovala in bila prva strelca tekme. Foto: Roman Šavrič

Novomeščani so tako znova potrdili, da se njihova forma v zadnjih krogih dviga. Celjani so v Novem mestu vodili že za štiri gole, vendar se borbeni domačini niso predali. V 51. minuti so tako z zadetkom Cvikla izenačili (22:22), nato pa prek Dejana Čančarja tudi povedli.

Krka je v zadnjo minuto prišla s prednostjo dveh golov, a sta nato Borut Mačkovšek in Žiga Mlakar pivovarjem prinesla remi. Celjani so imeli celo napad za zmago, ki pa ga niso zaključili s strelom.

Vodilno Gorenje je po zmagi nad Jeruzalemom (38:22) še povečalo prednost pred pivovarji. Najučinkovitejša sta bila tokrat Fahrudin Melić (10 golov) in David Miklavčič (6).
Cimos se ni naprezal proti Šmartnemu
Petkovi tekmi državnega prvenstva v rokometu sta prinesli pričakovan razplet, morda je presenetljivo le to, da je Cimos Koper le za štiri gole ugnal zadnjeuvrščeno Herz Šmartno (39:35). Toda prvaki so igrali le toliko, kot je bilo potrebno. Tekma je bila v prvem polčasu izenačena, nato pa je Cimos, pri katerem sta počivala Gorazd Škof in Milorad Krivokapić, v petih minutah naredil večjo razliko in povedel s 24:18. Pred 300 gledalci v Bonifiki je bil najboljši strelec Matjaž Brumen z osmimi zadetki.

Trebanjci hitro povedli za osem golov
Trimo je s 27:23 premagal Istrabenz pline Izolo. V prvem polčasu je ekipa iz Trebnjega povedla za pet golov, toda gostje so ujeli priključek in do sredine drugega polčasa je bil dvoboj precej izenačen. Gostitelji so nato naredili red in v 51. minuti povedli za osem golov (27:19). S po petimi zadetki sta bila prva strelca pri zmagovalcih Uroš Paladin in Jure Sušin.

Končnica oziroma Liga za prvaka se prične v sredo, 14. marca.