Zmagoviti gol je manj kot minuto pred koncem dosegel Uroš Zorman. Foto: Marko Madžarac
Pokal Pivovarne Union
Celje Pivovarna Laško je osvojilo prvo letošnjo lovoriko. Priložnost za obogatitev vitrin imajo še v Pokalu EHF in državnem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO
Renato Vugrinec
Renato Vugrinec je bil z 9 goli prvi strelec finala, po osem sta jih dosegla Gajič in Kokšarov. Pri Klimi Petek je bil prvi strelec Ognjen Backovič. Foto: MMC RTV SLO
Celjani so se namučili s Klimo Petek

Organizator igre gostov je 45 sekund pred iztekom rednega dela izigral mariborsko obrambo in ukanil razpoloženega Gašperja Jelena za 33:34. Gostitelji zaključnega turnirja so imeli dovolj časa za zadnji napad, za kar so vzeli tudi minuto odmora.

Če bi Martinc ujel žogo ...
"Pivovarji" so 15 sekund pred koncem prekinili nasprotni napad s prekrškom za 9-metrovko, a so sodniki in zapisnikarska miza zaustavili uro šele pet sekund pozneje. Namesto vratarja je vstopil Rok Ivančič, po uigrani akciji pa je podal na črto osamljenemu Gašperju Martincu, ki pa žoge ni ukrotil in pokal je šel že 14. v roke Celjanov, ki so zmago potrdili še z zadetkom v prazno mrežo.

Maribor lovil in lovil Celje
Prvi polčas finala je minil v znamenju izenačene igre, kjer pa so Celjani večinoma imeli korak prednosti. Sredi prvega dela so Mariborčani izenačili na 12:12, nato pa je sledil gostujoči niz 3:0 in vodstvo s 16:13. Po minuti odmora so se igralci Klime Petek zbrali in šli na odmor z zaostankom dveh golov (17:19).

V drugem polčasu je CPL vodil tudi s po štirimi goli, a so se Mariborčani vedno znova vrnili v igro. V 48. minuti je Klima Petek ob igralcu manj prek Janeza Čeboklija izenačila na 28:28 in začela se je dramatična končnica. Prek Dragana Gajiča je Celje spet povedlo za tri, a neutrudni Mariborčani so dve minuti pred koncem prek Čeboklija znova izenačili na 33:33.

Tretje mesto so osvojili Ormožani, ki so z 28:16 premagali branilce pokalne lovorike iz Kopra in s tem dosegli največji uspeh v zgodovini kluba.

Izjavi po tekmi:

Dragan Gajič, igralec Celja Pivovarne Laško: "Obe tekmi smo igrali zelo nervozno, izgubili smo veliko žog, a najpomembneje je, da smo v tej sezoni osvojili prvo domačo lovoriko. Prepričan sem, da bomo v nadaljevanju državnega prvenstva igrali veliko lažje. V današnjem finalu smo igrali preveč pasivno v obrambi, predvsem v sredini, kjer nam je Furlan povzročil zares hude preglavice. Kljub temu smo zasluženo zmagali, čeprav naša igra ni bila na najvišji ravni."

Bojan Čotar, trener mariborske Klime Petek: "Malce sem razočaran, lahko bi več iztržili. Svojim fantom čestitam za borbenost. Če hočeš premagati boljšo ekipo, kar celjska nedvomno je, potem moraš izkoristiti malenkosti, ki se ti ponudijo na tekmi. Mojim igralcem se je v prelomnih trenutkih zatresla roka, kar so Celjani izkoristili in zmagali."