Blaženko Lacković (desno) je zabil šest golov. Foto: Reuters

"Kavboji" so se v prvem polčasu dolgo "mučili" s Švedi, ki so bili enakovreden nasprotnik do 11:11. Nato pa je v zadnjih minutah Mirko Alilović zaklenil vrata, Domagoj Duvnjak pa je na drugi strani polnil mrežo Johana Sjöstranda za 15:11.

V drugem polčasu so Hrvati zanesljivo obvladovali tekmo. Odlično je branil Alilović, ki je na koncu zbral 13 obramb, medtem ko sta bila v napadu najučinkovitejša Blaženko Lacković s šestimi in Ivan Čupić s petimi goli. Pri Švedih jih je Kim Andersson dosegel šest. Slavko Goluža zaradi poškodbe prepone ni mogel računati na Ivana Balića. Hrvati so v petek premagali Iran (41:19), v soboto pa Slovaško (32:23).

Hrvaška bo nasprotnica Slovenije v drugem krogu evropskega prvenstva 18. januarja v Vršcu.