Slovenska rokometna reprezentanca je odigrala najboljšo tekmo v Srbijo in se zasluženo veseli druge zmage. Foto: Reuters
Dragan Gajič
Dragan Gajič je odigral eno najboljših tekem v karieri. Na parketu je prebil kar 59 minut, iz igre je metal 9/10, sedemmetrovke pa 4/6. Na petih tekmah je dosegel 38 golov, s čimer je drugi najboljši strelec. Pred njim je le Makedonec Kiril Lazarov (43). Foto: Reuters
Gajič in Zorman po zmagi nad Madžari

V Novem Sadu sta si krog pred koncem skupine II prvi mesti že zagotovili Španija in Hrvaška. Prva je ugnala Islandijo z 31:26, druga pa Francijo z 29:22. Slovenija je z drugo zmago v Srbiji skočila na tretje mesto. Ob morebitni zmagi nad Španijo v sredo jo tako čaka tekma za peto mesto.

Gajič dosegel kar 13 zadetkov
Daleč najboljši slovenski igralec je bil Dragan Gajič, ki je dosegel kar 13 zadetkov. Rokometaš, ki igra na položaju desnega krila, je izkoristil prvih 10 strelov! Prvič je bil nenatančen šele v 54. minuti, ko je zapravil sedemmetrovko, a se je na slovensko srečo žogo odbila nazaj v njegove roke, v drugem poskusu je bil natančen, s čimer je belo-modre popeljal v neulovljivo vodstvo s 30:26.

Slovenija v prvem polčasu vodila s štirimi goli razlike
Prve minute so postregle s tremi izenačenji, v osmi minuti je bilo tako 3:3. Sledil je najboljši del prvega polčasa, saj so varovanci Borisa Deniča v desetih minutah naredili delni izid 6:2 in povedli z 9:5. Madžari so priključek ujeli v samem zaključku polčasa, ko je Gabor Ancsin dosegel dva gola, zadnjega vsega dve sekundi pred sireno, ko je postavil izid polčasa (14:13).

Devet minut pred koncem je bilo "le" 27:26
Madžari so na začetku drugega polčasa še znižali na 15:14, sledil je nov slovenski val, ki je v šestih minutah prinesel kar pet golov in vodstvo z 20:14. A Madžari se niso vdali, saj bi ob morebitni zmagi ostali v boju za polfinale. Ko so v 51. minuti znižali na 27:26, je kazalo na še eno dramatično končnico, a je nato vajeti v svoje roke spet vzel Gajič, ki je v zadnjih osmih minutah dal štiri od petih slovenskih golov.