(6)
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.5 od 10 glasov Ocenite to novico!
Mikkel Hansen
Mikkel Hansen se veseli zmage nad Španci. Danska se je Španiji maščevala za visok poraz (35:19) v finalu lanskega svetovnega prvenstva. Foto: EPA

Danski "dinamit" raztrgal svetovne prvake

Gladki zmagi Islandije in Madžarske
18. januar 2014 ob 22:51,
zadnji poseg: 18. januar 2014 ob 23:13
Herning - MMC RTV SLO

Na evropskem rokometnem prvenstvu na Danskem se je začel drugi del. V derbiju dneva je gostiteljica Danska, branilka naslova, z 31:28 premagala svetovne prvake Špance.

Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom domačinov (15:14). Ti so nato po 20:18 v 38. minuti ušli na +5 (26:21) v 48. in dvomov o zmagovalcu ni bilo več.

Strelsko sta se najbolj izkazala Mikkel Hansen, ki je za Dansko dal šest golov, in Antonio Garcia, ki je zadel petkrat. Domači vratar Niklas Landin je zbral 18 obramb.

V popoldanskih tekmah je Madžarska zanesljivo z 31:25 ugnala Makedonijo, Islandija pa s 33:27 Avstrijo.