EP v rokometu 2014
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.3 od 9 glasov Ocenite to novico!
Damir Bičanić
Najboljši črnogorski strelec Vasko Ševaljević (9 golov) je v eni izmed akcij takole ustavljal Damirja Bičanića. Foto: EPA
Nikola Karabatić
Nikola Karabatić je odigral vrhunsko partijo. Iz desetih poskusov je dosegel osem golov. Foto: EPA

Druga zmaga Hrvatov, prvi poraz Srbov

Anić francoski mož odločitve
15. januar 2014 ob 18:08,
zadnji poseg: 15. januar 2014 ob 23:07
Aarhus - MMC RTV SLO

Hrvaški rokometaši so na evropskem prvenstvu na Danskem še drugič zmagali, potem ko so s 27:22 ugnali Črnogorce. Rusija je bila boljša od Srbije (27:25).

Črna gora se je v prvem polčasu dobro upirala favorizirani Hrvaški, ki je na odmor odšla s +1 (12:13). V nadaljevanju so se Hrvati le odlepili in ves čas držali prednost nekaj golov za mirno končnico.

Najboljši strelec tekme je bil z devetimi goli Črnogorec Vasko Ševaljević, medtem ko jih je pri Hrvatih Ivan Čupić dosegel šest.

Srbija dobro začela, a slabo končala
Bolj izenačeno je bilo na obračunu med Rusi in Srbi. Ti so v prvem polčasu že povedli z 9:5, a so jih Rusi do odmora ujeli (14:14). V nadaljevanju je Rusija ves čas rahlo vodila. Po golu najboljšega strelca Marka Vujina za 25:24 sta vse dvome o zmagovalcu razblinila Pavel Atman in Dmitrij Kovalev.

Anić, Karabatić in Dumoulin francoski junaki
V večernem derbiju je Francija z 28:27 premagala Poljsko, ki je po Srbiji že drugič zapored izgubila za gol. V sicer izenačeni tekmi so Francozi nekaj minut pred koncem že vodili s tremi goli razlike, a so se Poljaki vrnili. Mariusz Jurkiewicz je izenačil na 27:27. Francija je po minuti odmora izpeljala napad, ki ga je uspešno zaključil Igor Anić. Najzaslužnejša za francosko zmago sta bila sicer Nikola Karabatić, ki je dosegel osem golov, in vratar Cyril Dumoulin, ki je zbral 17 obramb.

Švedska je kljub 13 golom Sergeja Rutenke gladko opravila z Belorusijo (30:22).

Lucak 5; Karabatić 8.

Vrstni red: Francija 4, Rusija in Srbija 2, Poljska brez točk.

SKUPINA D, Köbenhavn

2. KROG

ČRNA GORA - HRVAŠKA 22:27 (12:13)
Ševaljević 9; Čupić 6.

BELORUSIJA - ŠVEDSKA 22:30 (10:13)
S. Rutenka 13; Petersen 8.

Vrstni red: Hrvaška in Švedska 4, Črna gora in Belorusija 0 točk.

A. V.
MIRNČAN
# 15.01.2014 ob 18:16
Hrvati imajo drese brez kock. To je pa res redko.
varda
# 16.01.2014 ob 00:18
Z drugimi besedami. Že več kot 5 let spremljamo podobna prvenstva in tudi letos se očitno ni nič spremenilo. Vsaj pri vrhu ne.
MiranA
# 16.01.2014 ob 01:36
hrvati in švedi so že naprej; ČG in belorusi se bodo stepli za 3. mesto.
Branimir II
# 15.01.2014 ob 23:25
no ja, cakam drugi del. za hrvasko prva resna tekma prvenstva bo proti svedski. bi bilo fajn max tocke v drugi del prinest ampak ni drame. taksno ekipo tud jaz z svoje fotelje pripeljem do polfinala.

avstrija,...zmaga in dostojen poraz proti domacinu. veliko presenecenje ker nisem ni vedel da avstrijci spilajo. dobro za rokomet da se siri.
scenic
# 15.01.2014 ob 20:20
tomjaz11..to sem tudi sam opazil..ne vem zakaj silijo zraven neke igralce repr.,ki jih sploh ni zraven.naprimer igralce slovenije.
sicer pa čimmanj komentiram tole prvenstvo,lažje mi je.
MIRNČAN
# 15.01.2014 ob 23:20
Prav nobena reprezentanca ne deluje prepričljivo. Ni neke prave kvalitete na prvenstvu. Španija proti Danski bo najbrž finale
Acinho
# 15.01.2014 ob 22:52
Tole je pa mn k nč! Pod Vranješem sem mislil da bo kakšen napredek, ker so že v eni tekmi pokazali res drugačno in boljšo igro, Matića nisem poznal, a sem računal da če gre za mladega trenerja da bo tut bolj moderna igra, a tole je žalost. Pa katera normalna ekipa si prisluži 4 minute igralca manj, ker NEPRAVILNO OPRAVI menjavo...se pravi kar dvakrat v tekmi!

Mi je pa še manj jasno kako so lahko Francozi le za en zadetek zmagalI?
FooFighter
# 17.01.2014 ob 17:13
Belorusi se bodo zgleda izkazali kot najmanj konkurenčen nasprotnik na tem EP

avstrijci, iz katerih se nekateri naši stručkoti norca delajo, in kako ne pašejo na EP, se pa kr solidno držijo

a moram spomnit, kdo je naše pustil doma
schawlly
# 16.01.2014 ob 11:47
Če napovem, da bodo v polfinalu igrali Danska, Francija, Hrvaška in Španija ne bom dosti falil, oziroma sploh falil ne bom. Hrvatom manjka samo še evropsko zlato, in si ga bodo morali priboriti predvidevam v finalu proti domačinom!
Giroud
# 16.01.2014 ob 11:05
Sam se pa ne strinjam, da ni kvalitete. Le razlike med reprezentancami so zelo majhne. In zato ni ekipe, ki bi nekako odstopala in razbijala druge reprezentance. Še zanimivo bo.
MIRNČAN
# 16.01.2014 ob 10:42
bonifika to se strinjam, vedno tako igrajo. Še vseeno mislim da jih bo tisti ki jim bo vsilil počasno igro in zgostil sredino premagal.
bonifika123
# 16.01.2014 ob 10:34
Mirncan- očitno ne gledaš vseh tekem..... Če Francozi "hocejo", so za razred boljši od vseh.....
Tako da jst stavim na njih......
veleje
# 16.01.2014 ob 08:02
hrvatija in švedska lagano..medsebojno srečanje bo odločilo,kdo bo prenesel vse pike v 2.krog

žal mi je za poljake..že drugič.tkole nesrečno-naivno izgubiti tekmo...srbija??..se kr vidi,da prvenstvo ne igrajo doma...

avstrijci?..bravo za sosede...orenk premik v avs rokometu....
tiger983
# 16.01.2014 ob 01:13
zame EP v rokometu brez slovenije pa tud brez nemčije sploh ne obstaja. že to da smo bli na zadnem 4. sedaj pa smo mogli igrati kvalifikacije, za SP celo predpredkvalifikacije je idiotsko
kar eden
# 15.01.2014 ob 23:05
scenic pravi, da čimmanj komentira to prvensttvo, da se boljše počuti, a pod vsako novico o rvenstvu vsaj enkrat napiše, kakšna sramota je, da naših ni zraven. Odloči se zdaj, kaj je res in kaj ne.
kjersoncenezaide
# 15.01.2014 ob 22:03
kdaj bo derbi skupine E med Slovenijo in Nemčijo?
dachimp
# 15.01.2014 ob 21:43
wow kere obrambe francoza, na drugi strani pa Šmal kasira take gole, ki bi jih včasih miže branil
MIRNČAN
# 15.01.2014 ob 18:57
Črnogorci bi se morali prej potegnit na črto.
mihamiha23
# 15.01.2014 ob 18:46
brez duvnjaka so kar težave
varda
# 16.01.2014 ob 00:16
Zaenkrat res nobena reprezentanca posebej ne izstopa. Na koncu bodo verjetno spet standardno v polfinalu vsaj 3 izmed naslednjih ekip: HRV, ŠPA, FRA in DAN. Možno pa je tudi kakšno presenečenje v polfinalu, v obliki Švedske, Islandije, Poljske ali celo Srbije. Prvak pa mislim, da ne more biti nihče od teh.

Poljska izgubila že 2 tekmo za gol, vendar ima še vedno možnost za napredovanje, ker mislim, da lahko premagajo Rusijo. Rusiji manjka nekaj ključnih igralcev, poleg tega pa se jih je danes kar nekaj poškodovalo. Poljski pa za še vidnejšo vlogo manjka vrhunski vratar (Szmal to že nekaj let ni več) in kvalitetnejša krila.

Francija ima kljub odhodu nekaterih ključnih igralcev še vedno kar precej igralcev iz njihove zlate generacije, ki tudi nosijo ključno vlogo (Karabatič, Guigu, Abalo, Fernandez, Narcisse tudi Accramby in Sorhiando sta že kar nekaj časa zraven). Poleg tega je danes odlično branil še vratar. Je pa pri njih zanimivo, da praktično vsako leto vpeljejo enega ali dva novega igralca (ni nujno da ravno mlada) in menjavo generacije delajo postopoma, ter ob tem vzdržujejo vrhunske rezultate. Letos tako naprimer zaenkrat dobro igrata Nyokas in Anic.

Srbi pa kot ponavadi igrajo toplo-hladno. 10 minut vrhunske igre, nato pa 10 slabe, poleg tega pa še skoraj obvezne začetniške napake. Obramba je še vedno boljši del njihove igre, prav tako v napadu še vedno vse sloni na zunanjih igralcih. Ob dobrem dnevu Staniča lahko igrajo z vsakim.