Makedonci se veselijo preboja med najboljših 12 v Evropi. Foto: EPA
Makedonija - Srbija
Ivan Nikčević med Acejem Jonovskim in Filipom Mirkulovskim. Borbeni Makedonci bodo igrali vsaj še tri tekme. Foto: EPA
Kamil Syprzak
208 cm visoki krožni napadalec Kamil Syprzak je bil na črti neustavljiv. Iz šestih poskusov je dosegel prav toliko golov. Foto: EPA
Zadnja minuta tekme Makedonija - Srbija

Pred tekmo sta bili obe reprezentanci brez točk na dnu skupine A. Srečanje je bilo nato vseskozi izenačeno, reprezentanci sta se izmenjavali v vodstvu.

Manaskov zadel sekundo pred koncem
Kazalo je že, da bo daljši konec potegnila Srbija, pri kateri je Darko Đukić 12 sekund pred koncem in ob igralcu manj z desnega krila matiral Borka Ristevskega za 27:26. A Makedonci se niso predali. Po minuti odmora Ivice Obrvana je žoga na levem krilu prišla do Dejana Manaskova, ki je le sekundo pred koncem ukanil Darka Stanića. Ker ima Makedonija boljšo razliko v golih, se je kljub remiju uvrstila naprej.

Poljska na krilih Bieleckega in Szmala ugnala prvaka
Poljska
je v derbiju večera z 31:25 porazila evropskega, olimpijskega in svetovnega prvaka Francijo. Poljaki so dobro odprli tekmo, povedli z 9:3, v nadaljevanju pa na krilih evforičnih navijačev s fanatično predstavo zasenčili galske peteline. Blestel je 202 cm visoki bombarder Karol Bielecki, ki je zabil devet golov iz 13 poskusov. Po šest golov sta dodala krožni napadalec Kamil Syprzak in krilo Przemyslaw Krajewski. Za igralca tekme je bil izbran vratar Slawomir Szmal, ki je zbral 17 obramb. Največji zvezdnik Francije Nikola Karabatić ni bil razpoložen, saj je le enkrat iz sedmih poskusov matiral Szmala.

Hrvaška z zmago nad Islandijo "pomagala" Belorusom
V skupini B je Norveška premagala Belorusijo z 29:27 in si zagotovila napredovanje v drugi del. Devet golov Sergeja Rutenke ni pomagalo Belorusom. A ti so se kljub porazu uvrstili naprej, saj so Hrvati na drugi tekmi nadigrali Islandce s 37:28. Hrvaška je večino dela opravila že v prvih 15 minutah, ko je ušla na 11:2 in vodstva ni več izpustila iz rok. Marino Marić je dosegel osem golov. Iz te skupine so izpadli Islandci, ki so izgubili medsebojno srečanje z Belorusijo.