20-letni Gašper Marguč je hladnokvrno zadeval iz protinapadov in s sedmih metrov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
21-letni David Razgor je eden od nadarjenih celjskih mladeničev, ki dajejo upanje na svetlo prihodnost kluba. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Alem Toskić
Alem Toskić se je na črti sijajno boril s poljskimi silaki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Miro Požun
Kot kaže, je Miru Požunu kljub številnim odhodom moštvo uspelo ohraniti na visoki ravni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gorenje z eno nogo že naprej
Kielce po hudem boju le padle

8. krogu Lige prvakov premagali Kielce s 30:29 in močno povečali možnosti za preboj v osmino finala.

Zaradi številnih odhodov v vrstah pivovarjev so bili pred tekmo favoriti gostje, toda pomlajena domača ekipa je dokazala, da nanjo velja računati. Celjani so prek Momirja Rnića dosegli prvi gol na tekmi, nato pa so večji del prvega polčasa vodili gostje, največ s +3 (7:4). Gašper Marguč je malo kasneje z igralcem manj izenačil na 8:8. Isti igralec je za novo izenačenje (11:11) poskrbel v 26. minuti. Kljub temu so poljski prvaki po zaslugi Henrika Knudsna na odmor odšli s +2 (12:14).

Razgor se je razigral v 2. polčasu
Varovanci Bogdana Wente so vodili vse do 45. minute, ko je Alem Toskić zadel za 20:20. Sledila je tesna končnica, v kateri sta mlada Marguč, ki je zabil 10 golov, in David Razgor, ki je vseh 5 zadetkov vključno z zmagovitim za 30:28 dosegel v 2. polčasu, tehtnico nagnila na domačo stran. Celjani so se po tretji zmagi prebili na 4. mesto, ki kot zadnje vodi v osmino finala. Pivovarjem je šel na roko tudi poraz Chamberyja s Kielom (26:289. Končna odločitev bo padla v zadnjih dveh krogih. Varovanci Mira Požuna najprej gostujejo v Kielu, nato pa še gostijo Barcelono.

Miro Požun: "Za nas je bila tekma po eni strani težka, po drugi pa lahka. Težka zato, ker smo imeli za nasprotnika poljskega prvaka, lahka pa zato, ker smo bili neobremenjeni in nismo imeli česa izgubiti. Lahko rečem, da smo začeli v krču, v drugem polčasu pa nam je igra stekla. Vesel sem zmage zaradi vsega, kar se je v zadnjem času dogajalo v klubu, ki se nahaja v težkem položaju, zaradi mojih sodelavcev, ki delamo, in ker smo dokazali, da smo na pravi poti."

Bogdan Wenta: "Najprej bi rad Celjanom čestital za zmago. V Celje smo prišli z velikimi možnostmi za dober rezultat. Začeli smo dobro in v prvem delu nadzorovali rezultat. V drugem polčasu pa so moji varovanci padli, igra ni stekla, kot bi morala, ni bilo niti protinapadov. To pa je uspevalo gostiteljem, ki so ob koncu zato tudi zmagali."

LIGA PRVAKOV, 8. krog, skupina A

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - KIELCE
30:29 (12:14)
Celje PL: Marguč 10 (2), Toskić 6, Razgor 5, Rnić 4, Metličić in Poklar po 2, Mlakar 1.

Kielce: Rosinski 6, Knudsen 5, Džomba 4 (1), Jurasik 4, Jachlewski 3, Kuchczynski in Stojković po 2, Grabarczyk, Podsiadlo in Zaremba po 1.

Sedemmetrovke:
2/2; 2/2

Izključitve: 4 min; 6 min

CHAMBERY - KIEL 26:28 (16:12)

RHEIN NECKAR LÖWEN - BARCELONA 38:38 (22:17)

26:40 (12:21)
Mitrović in Miličević po 4; Gajić 10, Razgor 9 in Batinović 5.
Povratna tekma bo 26. februarja.

CHALLENGE CUP (M), osmina finala, prva tekma
ESKILSTUNA GUIF - CIMOS KOPER
32:33 (17:16)
Aren 7; Elezović 13, Krivokapić in Mlakar po 4.

V spodnji galeriji si oglejte nekaj utrinkov s tekme, ki jih je v svoj objektiv ujel MMC-jev fotograf Sandi Fišer.