Veszprem, prvak Lige Seha in evropski podprvak, je upravičil vlogo favorita. Gorenje je korak z domačimi držalo do 15. minute, ko je semafor kazal 9:8, nato pa se je Veszprem odlepil. Do polčasa si je priigral prednost šestih golov (19:13).

Veszprem je v uvodu drugega polčasa še povečal prednost. Največ težav velenjski obrambi je povzročal Momir Ilić. Zadel je za 20:13 in 21:13, kar je bilo dovolj za mirno nadaljevanje domače ekipe. Ilić je bil z desetimi goli prvi strelec domačih, medtem ko je za Velenjčane Matjaž Brumen zabil šest golov.

Pri "osah" so manjkali poškodovani Luka Mitrovič, Anže Ratajec in Alem Toskić.

Plaskan od tekme pričakoval več
"Od tekme smo pričakovali nekoliko več. V prvem polčasu smo bili v obrambi premedli, prepočasi smo se vračali iz napada, v katerem smo napravili preveč tehničnih napak. Posledica tega je bila preveliko število prejetih golov in razlika šestih zadetkov. V drugem polčasu smo skušali ujeti stik s tekmeci in se nekajkrat približali na -5 in imeli tudi možnosti, da bi zaostanek še zmanjšali. Na koncu je bila razlika najvišja in morda to ni povsem realen pokazatelj dogajanja. Priložnost na tej tekmi so dobili tudi nekateri naši mlajši igralci, kar je za njih zagotovo dobra izkušnja. Ciklus treh tekem s kakovostnimi tekmeci je sedaj končan. Imeli bomo nekaj več dni za regeneracijo in pripravo na naslednji preizkus z Zagrebčani v Velenju,"
je povedal trener Gorenja Borut Plaskan.