Gorenje bo v sredo v Zlatorogu branilo prvo mesto na lestvici. Foto: Aleš Fevžer
Nemanja Zelenović
Nemanja Zelenović je bil z devetimi goli prvi strelec Celjanov na Kodeljevem. Foto: Aleš Fevžer

Gorenje je namreč v 13. krogu s 26:24 premagalo Ribnico. Gostje so bili trdoživ nasprotnik. Še v 51. minuti so izenačili na 23:23, nato pa so Velenjčani z delnim izidom 3:0 odločili zmagovalca in tako poskrbeli za lepo popotnico pred sredinim derbijem s Celjem. Niko Medved je dosegel šest golov.

Pivovarji zanesljivo opravili s Slovanom
Celjani so že v sredo z 29:23 ugnali Slovan. Varovanci Vladana Matića so imeli vseskozi niti igre v svojih rokah. Zmedla jih ni niti izključitev Sebastiana Skubeta v 15. minuti, ki je prejel rdeči karton po eni izmed akcij v obrambi. "Pivovarji" so si že ob koncu prvega polčasa priigrali sedem golov prednosti, nato pa srečanje mirno pripeljali do konca. Nemanja Zelenović je dosegel sedem golov, Matevž Skok pa zbral 18 obramb.

Maribor je kar z 39:14 porazil Jeruzalem Ormož. Strelsko se je najbolj izkazal Tadej Sok z devetimi goli.