Drago Vuković je pridno rešetal nasprotnikovo mrežo. Foto: RTV SLO
Gorenje izpolnilo nalogo

Gostje so začeli presenetljivo dobro in vodili vse do 14. minute (7:6). V naslednjih 4 minutah je domačim uspel delni izid 4:0, vodstva pa nato niso več izpustili iz rok. Do odmora so ušli na 19:13. Gostje so sicer v 1. polčasu streljali kar osem (!) sedemmetrovk.

V nadaljevanju so "ose" uspešno pikale tako v napadu kot tudi v obrambi. Razlika se je vseskozi gibala okoli 6 golov, zmaga ni bila ogrožena prav v nobenem trenutku. Tomaš Rezniček je bil z 9 goli prvi strelec. Drago Vuković jih je dodal 8.

Velenjčane sedaj čakata dve težki gostovanji, kjer bo padla odločitev o njihovem napredovanju v osmino finala. Najprej odhahajo v Szeged, nato pa še v Sarajevo.

Ivica Obrvan, trener Gorenja: "Čestitke igralcem za borbenost in za dobro predstavo, upam, zmaga je bila sicer pričakovana a nikakor ne tako visoka. V nadaljevanju bo potrebno nekatere igralce odpočiti, kar smo prakticirali že danes, saj nas čaka težka tekma s Trimom."