Rokometaši Gorenja so s sijajno igro nadigrali danskega prvoligaša. Foto: Urban Urbanc
Trener Gorenja Branko Tamše je bil zadovoljen z igro svojih varovancev. Foto: Urban Urbanc
Gorenje brez težav proti Silkeborgu

V Saleški dolini je blestel vratar Ivan Gajič, ki je ubranil kar 42 odstotkov vseh strelov. Najboljši strelec je bil Fahrudin Melić, ki je zadel devet golov, pri Dancih je bil najučinkovitejši Theis Baagoe (štirje zadetki).

Neverjetni Gajič ubranil več kot pol strelov
V prvem polčasu se je v vratih Gorenja izkazal Gajić, ki je zbral kar devet obramb (ubranil je več kot polovico strelov) in je bil eden najzaslužnejših, da so Danci prvi gol zadeli šele v 9. minuti. Vseeno jim je uspelo izid hitro poravnati (3:3), a so nato storili kar nekaj napak, ki so jih Velenjčani pridno izkoristili. V napadu so se zelo izkazali Matej Gaber, Klemen Cehte in Fehrudin Melić, ki so skupaj dosegli 10 zadetkov. Najvišjo prednost je tik pred odmorom postavil Melić (14:7).

Kot za šalo prebijali dansko obrambo
Tamšetovi izbranci so v drugem polčasu zaigrali še bolje, z dobro obrambo ter raznovrstnim in domiselnimi napadalnimi akcijami so kot za šalo prebijali obrambo Bjerringbro-Silkeborga. V 35. minuti so si po atraktivnem golu Melića priigrali osem golov prednosti (17:9), pet minut pozneje pa se je po projektilu Cehteta na semaforju pokazal izid 20:11. Danci so bili povsem nemočni, umiril se je v prvem polčasu tudi zelo dejavni strateg Albreksten, ki je le nemočno opazoval bledo igro svojih varovancev in izjemno navdihnjeno predstavo slovenskih prvakov.