Uroš Zorman je bil s 5 goli najboljši strelec Slovenije. Foto: EPA
Gudjon Valur Sigurdsoon
37-letni Gudjon Valur Sigurdsson, član Köbenhavna, je bil z 11 goli neustavljiv v protinapadih. Foto: EPA

Izenačen prvi polčas je zaznamovala izključitev Sebastiana Skubeta, ki sta mu v 21. minuti danska sodnika po prekršku nad enim od Islandcev pokazala rdeči karton. Islandija je nato povedla za tri gole, a so jih Slovenci do odmora ujeli (13:13).

V drugem polčasu je Slovenija držala neodločen izid do 15:15, nato pa so "severnjaki" predvsem po zaslugi obeh kril Gudjona Valurja Sigurdssona in Porirja Olafssona, ki sta skupaj dosegla 19 golov, prišli do prednosti in jo zadržali do konca.

V nedeljo se bodo varovanci Borisa Deniča pomerili še s Poljsko, ki je v soboto izgubila z Dansko (31:30).

PRIPRAVLJALNI TURNIR NA DANSKEM

SLOVENIJA - ISLANDIJA 26:29 (13:13)
Slovenija: Zorman 5, Gajić 4, Dolenec, Mačkovšek in M. žvižej 3, Pucelj, L. Žvižej 2, Bezjak, Dobelšek, Skube in Špiler 1.
Islandija: V. Sigurdsson 11, Olafsson 8, Atlason in Gunarsson 3, Petersson 2, Ingimundarsson in Hallgrimson 1.

SLOVENIJA - DANSKA 29:29 (12:16)

Slovenija: Gajić 8, L. Žvižej 5, Dolenec 4, Miklavčič in Špiler 3, Mačkovšek in Zorman 2, Dobelšek in M. Žvižej 1.

Danska: M. Hansen 6, Eggert Jensen 4, Christiansen, Mogensen in S. Hansen 3, Olsen, T. Hansen in Sondergaard 2, R. T. Hansen in Nielsen 1.

Sedemmetrovke: 3/6; 4/4

Izključitve: 8 min; 8 min
ISLANDIJA - POLJSKA 31:31 (17:11)
K. Lijewski 7, Bielecki 5; Valur Sigurdsson 14.

Hrvati premagali še Slovake
Hrvaška
je na turnirju v Osijeku dosegla še drugo zmago. Po Iranu (41:19) je tokrat z 32:23 (19:14) padla Slovaška. S po petimi goli sta bila najučinkovitejša Manuel Štrlek in Ivan Čupić. Ivano Balić zaradi težav s prepono ni igral.