Gorenje
Gorenje je lažje od pričakovanj premagalo Trimo. Rok Golčar je dosegel dva gola. Foto: RK Gorenje
Poln izkupiček Maribora v Dobovi

Domači so bili praktično ves prvi polčas v vodstvu, največ s 5:2 v 10. minuti. Celjani so pred koncem polčasa zabili dva gola zapored za 12:12 ob odmoru.

V drugem delu so pivovarji zaigrali bolje in v 44. minuti z zadetkoma Blaža Janca ter Lucjana Fižuleta ušli na 18:14. Celjani do konca niso več izpustili prednosti iz rok. Po 24:17 v 54. minuti je domačim uspelo le še ublažiti poraz. Prvi strelec tekme je bil s sedmimi goli Blaž Janc.

V ekipi slovenskih prvakov ni bilo poškodovanih Luke Žvižeja in Mihe Zarabca, ki še okreva po poškodbi stegenske mišice. Celjane v nedeljo čaka dvoboj Lige prvakov proti PSG-ju.

Toskić bo okrepil Velenjčane
Drugouvrščeno Gorenje se je zneslo nad Trimom, in sicer kar z 42:22. Pri domačih sta Niko Medved in Mario Šoštarič dosegla po pet golov. Iz velenjskega tabora prihaja tudi novica, da je z moštvom dveletno pogodbo z možnostjo podaljšanja še za eno sezono podpisal Alem Toskić, nekdanji Celjan. "Odločil sem se, da je moj tretji korak RK Gorenje Velenje. Imel sem dve opciji - ali ostanem in podaljšam svoje igranje v Skopju, ali pa se vrnem v Slovenijo, kjer živi tudi moja družina. Odločil sem se za slednje. Prepoznal sem ambicije in dobro marketinško zgodbo RK Gorenje Velenje, dobil sem se z vodilnimi predstavniki kluba, ki so mi predstavili svoje načrte za prihodnost in videl sem se v tej zgodbi," je dejal 33-letni Toskić, ki igra za Vardar.