Jure Dolenec je na obeh tekmah po štirikrat zatresel mrežo Flensburga. Foto: EPA
Vardar
Rokometaši Vardarja proslavljajo veliko zmago v Areni Janeja Sandanskega. Foto: EPA

Francoski podprvaki so prišli v Flensburg z zaostankom s 27:28 s prvega srečanja prejšnji teden, tudi tokrat pa so klonili za gol. Na severu Nemčije se je tekma končala z zmago evropskih prvakov iz leta 2014 z 31:30. Gajić je v statistiko vpisal 12, Kavtičnik 6, Dolenec 4 in Gaber 2 gola.
Ob polčasu ni kazalo na dramo, saj so gostitelji vodili z 20:14. Na začetku drugega dela več kot sedem minut niso zadeli, kar so gostje izkoristili in se približali na 20:18 ter v nadaljevanju na 27:26. Kavtičnik je dosegel gol za 28:27, a je nato Flensburg ušel na 30:27 in potrdil uvrstitev med najboljših osem moštev v Evropi. V četrtfinalu bo igral proti Kielcam Uroša Zormana, ki so v soboto izločile Meškov Brest.
Veliki met je uspel Zagrebu, ki je v Mannheimu z 29:31 premagal Rhein Neckar Löwen in nadoknadil zadetek zaostanka s prve tekme (23:24). Trener hrvaških prvakov je slovenski selektor Veselin Vujović.
Najtesneje v Skopju

V soboto je bilo najrazburljiveje v Skopju, kjer je Vardar s 25:24 premagal Wislo Plock in se z zadetkom prednosti tretjič zapored uvrstil v četrtfinale. Na prvem srečanju sta se moštvi razšli z neodločenim izidom 30:30.

Ob polčasu povratne tekme so gostje vodili s 13:15 in nato še s 15:18, a so jih makedonski prvaki ujeli pri 19:19. V končnici je odločilni zadetek za zmago v 57. minuti dosegel Timur Dibirov. Nekdanji rokometaš Celja Alem Toskić je bil najboljši strelec tekme z osmimi zadetki iz osmih strelov. Matjaž Brumen je k zmagi prispeval dva gola.

Kiel je že v sredo pred domačimi navijači s 36:29 porazil Pick Szeged in napredoval kljub porazu na prvi tekmi z 29:33. Dean Bombač je za Madžare ob Jonasu Källmanu dosegel največ zadetkov (7).

Gajić
12, Kavtičnik 6, Dolenec 4, Gaber 2 za Montpellier.

Rhein Neckar Löwen - ZAGREB 29:31 (15:13) 24:23

V odebeljenem tisku so izidi prvih tekem. Barcelona in PSG sta bila neposredno uvrščena v četrtfinale kot zmagovalca predtekmovalnih skupin.

Četrtfinale, prve tekme, 20.-24. aprila:
ZAGREB - PSG

KIEL - BARCELONA

VARDAR - VESZPREM (Brumen; Marguč)

FLENSBURG - KIELCE (Zorman)

Povratne tekme bodo med 27. aprilom in 1. majem. Sklepni turnir bo 28. in 29. maja v Kölnu.