Henrik Toft Hansen v boju z Nikom Medvedom. Foto: EPA
Prvi letošnji poraz slovenskih prvakov

Slovenski prvaki, ki so v državnem prvenstvu slavili trikrat, dobili pa so tudi tekmo prvega kroga Lige prvakov proti Drottu, so doživeli prvi poraz letos. Rokometaši iz Šaleške doline so si že po osmih minutah igre priigrali tri gole zaostanka (4:7). S slabo igro v obrambi so "ose" favoriziranim gostiteljem dopustile, da so ušli do polčasa za osem golov. V 28. minuti je Hamburg celo povedel za deset.

Varovanci Ivana Vajdla so se v drugi polovici tekme dostojno borili. Gostitelji so v drugem delu nekoliko popustili in slovenski prvaki so se štiri minute pred koncem približali na vsega štiri gole zaostanka (35:31). Nato so evropski prvaki stopili na plin in brez težav dosegli visoko zmago.

V velenjski ekipi sta bila najučinkovitejša Niko Medved in Klemen Cehte, oba sta dosegla po šest golov, pri Hamburgu pa je bil strelsko najbolj razpoložen Žarko Marković s sedmimi zadetki.

Drugi slovenski predstavnik Celje Pivovarna Laško bo v soboto gostil Sankt Peterburg. Velenjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo, 13. oktobra, ko bo gostovala v nemškem Flensburgu.