Gašper Marguč je bil skupaj z Ivanom Sliškovićem najboljši strelec tekme. Dosegla sta po šest zadetkov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V Ligi prvakov bo zdaj dvomesečni premor zaradi evropskega prvenstva na Danskem in prvega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Katarju leta 2015. Februarja bodo Celjani igrali še proti Sankt Peterburgu in Rhein-Neckar Löwnu v gosteh ter proti Zaporožju doma.

Florijani
Celjski navijači so ponesli svoje ljubljence do pomembne zmage. Foto: Aleš Fevžer
Celje zakorakalo proti osmini finala

Srečanje je bilo izjemno pomembno za obe ekipi, saj sta bili pred tekmo izenačeni na lestvici in lovita osmino finala. V prvem krogu so Celjani v Zagrebu izgubili s 24:21.
Od 8:4 prek 10:10 do 14:10
"Pivovarji" zaradi pomembnosti tekme niso prikazali spektakularne predstave, tretji par točk so dosegli s srčno in bojevito igro. Uvodna obramba je bila na zelo visoki ravni, tekmecu je povzročala velikanske težave in jo je le stežka prebijal, igra v napadu pa je bila strpna in preudarna. Celje je v 14. minuti povedlo s 7:4, minuta odmora, ki so jo zahtevali gostje, pa ni spremenila razmerja moči. Celjani so z zadetkom Žige Mlakarja povišali na 8:4 in imeli Zagrebčane pod nadzorom do 20. minute.

Prvič so zašli v težave po izključitvi Luke Žvižeja, ko so se jim hrvaški prvaki približali na gol zaostanka (9:8), v 25. minuti pa so jih povsem ujeli in izenačili na 10:10. Celjani so se sijajno odzvali in že v končnici prvega polčasa drugič na dvoboju začeli postavljati temelje za zmago: v zadnjih treh minutah so s hitro in učinkovito igro naredili delni izid 4:0 in povišali na 14:10.

Najvišja prednost pri izidu 25:18
Izbranci Vladana Matića v uvodnih 15 minutah drugega polčasa niso popustili. Vse do 8. minute nadaljevanja, ko je bil dosežen prvi gol v drugem delu, je sicer na semaforju pisalo 14:11. A vse pomanjkljivosti Celjanov v napadu je nevtralizirala izjemno dobra obrambna predstava, pa tudi nekatera bravurozna posredovanja vratarja Urbana Lesjaka.

Skoraj do zadnjega kotička polna dvorana je največji val navdušenja doživela v 49. minuti, ko je Ivan Slišković dosegel dva zaporedna zadetka in gostitelje popeljal do vodstva z 18:13. Celjani so lepo zalogo v zadetkih v 56. minuti oplemenitili na +6 (23:17) in dve minuti pozneje na +7 (25:18) ter po dolgih 13 letih prvič premagali tradicionalne tekmece iz Zagreba.
V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Slišković in Gašper Marguč, oba sta dosegla po šest golov.