Luka Žvižej je bil nevaren s hitrih protinapadov. Foto: Aleš Fevžer
Slovenija
Slovenski rokometaši so pričakovano dvakrat premagali Luksemburg, zdaj pa prihajata odločilni tekmi s Švico in Ukrajino. Foto: Aleš Fevžer
Rutinska zmaga slovenskih rokometašev v Velenju

Večji del prvega polčasa je presenetljivo pripadel Luksemburgu, ki je že v 4. minuti povedel s 4:1. Varovanci Borisa Deniča so se dolgo mučili in prvič povedli šele v 20. minuti (12:11), do konca polčasa pa prejeli le še dva zadetka in na odmor odšli s prednostjo šestih golov razlike (19:13).

Luksemburg je dobro začel tudi drugi polčas in se približal na vsega štiri gole (19:15), nato so varovanci Borisa Deniča z delnim izidom 11:3 stvari postavili na svoje mesto.

Luka Žvižej je pred tekmo sicer napovedal, da je eden izmed ciljev Slovenije, da Luksemburg omeji pod 16 zadetkov. Gostje so svoj 16. zadetek dosegli že v 35. minuti, ko so znižali na 21:16. Tekmeca sta se pomerila že sredi tedna v Luksemburgu, kjer je bila Slovenija prepričljivo boljša (36:16).

Slovenci potrebujejo dve zmagi
Slovenija bo v četrtek gostovala v Švici, naslednjo nedeljo pa bo v Velenju gostila še vodilno Ukrajino, ki je tokrat odpravila Švicarje v gosteh z 32:31. Slovenci za zanesljivo osvojitev prvega mesta v skupini 3 in s tem za napredovanje v junijske dodatne kvalifikacije potrebujejo dve zmagi.