Renato Vugrinec je pred začetkom sezone okrepil vrste mariborskega prvoligaša, na prvi tekmi za novi klub je zadel sedem golov in je bil skupaj s Simonom Razgorjem drugi najboljši strelec pri gostiteljih. Foto: RK Maribor Branik

Tekma je bila kar težka. Nasprotno moštvo je kakovostno, saj je v bistvu skoraj v celoti sestavljeno iz samih nekdanjih mladinskih reprezentantov. Imajo tudi odličnega trenerja in tako so nam povzročali kar nekaj težav, vendar je na koncu prišla do izraza naša večja kakovost.

Marko Šibila
Simon Razgor
Simon Razgor je zbral sedem zadetkov. Foto: RK Maribor Branik
Ivan Pešić
Mariborski vratar Ivan Pešić je zbral 13 obramb, ubranil je tudi dve sedemmetrovki. Foto: RK Maribor Branik

Dolenjci so gostiteljem v dvorani Tabor, zlasti v prvem polčasu, povzročili obilo preglavic. V 11. minuti so z dvema zaporednima zadetkoma Jerneja Papeža povedli s 5:7. Minimalno prednost pred odmorom je Mariborčanom z lobom priboril Renato Vugrinec (15:14). V drugem polčasu je eksplodiral Miha Zarabec, ki je pred začetkom v štajersko prestolnico prišel iz trebanjskega Trima.

Mladi organizator igre je že v uvodni minuti drugega polčasa z dvema zaporednima zadetkoma nakazal, kaj jim je trener Marko Šibila naročil v slačilnici, v 43. pa so z delnim izidom 6:0 povedli s 24:18. Novomeščani so želeli zaostanek znižati, a so bili gostitelji enostavno premočni. V 52. minuti je poln izkupiček točk z golom potrdil še en novinec v klubu Rok Šimič.

Zarabec: Prva tekma je vedno težka!
"Tekma je bila kar težka. Nasprotno moštvo je kakovostno, saj je v bistvu skoraj v celoti sestavljeno iz samih nekdanjih mladinskih reprezentantov. Imajo tudi odličnega trenerja in tako so nam povzročali kar nekaj težav, vendar je na koncu prišla do izraza naša večja kakovost," je po tekmi dejal trener Šibila, Zarabec pa je še dodal: "Prva tekma je vedno težka, še posebej zaradi tega, ker nismo imeli dovolj informacij o nasprotniku. Vesel sem, da nam je uspelo kljub določenim težavam na začetku tekme. Led je zdaj prebit in to je lepa popotnica za prihajajoče tekme. Ob pomoči soigralcev ni težko doseči osmih golov in menim, da je za to zaslužno celotno moštvo. Ob tako dobri igri celotnega moštva pridejo do izraza tudi posameznikove kvalitete."