Nikola Karabatić je bil z devetimi zadetki najučinkovitejši strelec na tekmi. Foto: www.alesfevzer.com

Nikola Karabatić
Šime Ivić

Luka Žvižej
Bogati PSG slavil v Zlatorogu
Parižani le zmagali v Zlatorogu

Francoska zvezdniška ekipa iz Pariza je v Zlatorogu osvojila pričakovani točki. Odpor slovenskega prvaka je zlomila v drugi polovici tekme in mu prizadejala četrti poraz v nizu v najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini.

Celjska ekipa je po uvodni zmagi nad turškim Bešiktašem nato klonila pred Zagrebom, Wislo iz Plocka, Flensburgom in zdaj še PSG-jem, v naslednjem krogu jo čaka gostovanje v Kielu. Nemško-slovenski klubski obračun v skupini A se bo v sredo, 21. oktobra, pričel ob 18.45.

Gol zaostanka ob odmoru
Celjani so na dvoboju proti najbolj resnim kandidatom za končno zmago v Ligi prvakov lahko zaigrali povsem sproščeno. Vloga favorita je bila zavoljo imenitnega igralskega kadra odločno na strani Parižanov. Gostovanje zvezdniškega PSG, na čelu z najboljšim rokometašem na svetu Nikolo Karabatićem, je napolnilo Zlatorog, gledalci pa so gledali enakovreden boj. Celjani so bili resda vseskozi v rezultatskem primanjkljaju, a venomer so našli poti in imenitnim tekmecem vseskozi dihali za ovratnik. Po desetih minutah igre so si priigrali tri gole zaostanka (2:5), a že tri minute kasneje so izid poravnali na 6:6.

Ne glede na slabši vratarski izkupiček Urbana Lesjaka, ki v uvodnih dvajsetih minutah ni zbral nobene obrambe, so Celjani uspešno kljubovali francoskim zvezdnikom. Do 27. minute je bil izid poravnan (14:14), na odmor so odšli z zaostankom gola (15:16).

Francoska surova moč preprečila povratek
Varovanci trenerja Branka Tamšeta so v 37. minuti prvič na dvoboju zaostajali za štiri zadetke (16:20). Pet minut pozneje so se z igralcem manj na igrišču nasprotniku približali na gol zaostanka (21:22), v prelomnih trenutkih dvoboja so se jim prikradle določene napake, tudi njihovi streli niso bili več tako natančno odmerjeni, kot je to bilo v prvi polovici tekme, ob tem so zastreljali še dve sedemmetrovki. Kljub temu so deset minut pred koncem imeli le dva gola zaostanka (25:27), po izključitvi Vida Poteka pa so v 53. minuti zaostali za pet (25:30).Toda celjsko srce je bilo na nedeljskem dvoboju veliko, dobrih pet minut pred koncem so se znova približali na dva gola zaostanka (28:30), francoska surova moč pa jim je preprečila morebitni povratek ali celo preobrat.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Šime Ivić z osmimi goli, Luka Žvižej in Blaž Janc sta jih prispevala po pet.

Izjave po tekmi:
Luka Žvižej, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "PSG lahko premagaš le v primeru, da se ti 'poklopijo' vse zadeve, pa še sreča mora biti na tvoji strani. Navkljub porazu nimamo razlogov za nezadovoljstvo, dokazali smo, da se lahko kosamo tudi z najboljšimi, z enakim pristopom se moramo lotiti vseh naših naslednjih tekem."

Blaž Janc, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "Čestital bi svoji ekipi za fenomenalno borbo skozi celotno tekmo, prav tako našim privržencem za lepo spodbudo. Oni so nam dali dodatno moč. Francozi so 'stroji', proti njim smo se borili po najboljših močeh, a prevladala je njihova individualna kakovost."

Nikola Karabatić, rokometaš PSG-ja: "Bilo je težko, a tako tekmo smo tudi pričakovali. Celjani so bili trd oreh skozi celotno tekmo, borili so se kot levi, za dve točki smo se morali pošteno potruditi."

Liga prvakov, skupina A, 5. krog

CELJE PL - PSG 30:32 (15:16)
Ivić 8 (2), Janc in L. Žvižej po 5, Patrianova in Mlakar po 3, Kodrin in Fižuleto po 2, Poteko in Blagotinšek po 1; N. Karabatić 9, Hansen 8 (5), Barachet in Abalo po 4, Vori, L. Karabatić in Narcisse po 2, Mollgaard 1.

ZAGREB - WISLA PLOCK 29:25 (13:13)

Lestvica: Veszprem 9, PSG 8, Kiel, Flensburg in Zagreb po 6, Wisla 3, Celje 2, Bešiktaš 0.

Skupina B:
KOLDING - VARDAR 33:31 (17:15)

MONTPELLIER - KRISTIANSTAD 30:26 (13:14)
Dolenec 8, Gajić 4, Mačkovšek 3, Gaber 2.

KIELCE - BARCELONA 30:30 (14:17)
Zorman 3 za Kielce.

RHEIN NL - PICK SZEGED 30:25 (13:13)
Bombač 5 za pick Szeged.

Lestvica: Vardar 8, Barcelona in RNL 7, Kielce 6, Szeged in Montpellier 4, Kristianstad in Kolding 2.

Zmagovalci skupin se uvrstijo v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.