Aleksander Špende je bil neustavljiv. Foto: RZS

Za Slovenijo je sedem zadetkov dosegel Aleksander Špende, pet jih je prispeval Jan Gorela. Izbranci Slavka Ivezića so začeli odlično, že v sedmi minuti so vodili s 5:0, dvakrat sta zadela Špende, dvakrat pa Nejc Cehte. Sijajni Špende je bil neustavljiv v prvem delu, dosegel je pet zadetkov do odmora, Slovenci pa so vodili s 16:5.

Argentinci so drugi polčas začeli bolje, trikrat je zadel Fernan Bono, v 41. minuti so se približali na 20:13. Slovenci so odgovorili z delnim izidom 4:0, v zaključku tekme pa se je razigral še Gorela.

Slovenska vrsta je v nedeljo v uvodnem krogu ugnala Madžarsko s 33:32, po dnevu premora pa jo v sredo ob 21. uri čaka dvoboj z domačo zasedbo Bosne in Hercegovine.