Aleks Kavčič, ki je v Velenje pred sezono prišel prav iz Škofje Loke, in Matic Verdinek sta bila tudi tokrat med najboljšimi v velenjski ekipi. Verdinek je dosegel sedem golov, Kavčič pa šest. Foto: www.alesfevzer.com

Začetek tekme v Rdeči dvorani je postregel z izenačenim bojem, nato pa so si varovanci domačega trenerja Zorana Jovičića priigrali štiri gole naskoka (9:5). A trdoživi gorenjski rokometaši so vselej ujeli stik z njimi in jim vztrajno dihali za ovratnik. Popustili so šele v končnici prvega polčasa, ki so ga ose končale s prednostjo 17:14.

Rokometaši Gorenja gladko odpravili Loko

V drugem polčasu so Velenjčani dodali plin in bili vselej za korak ali dva pred tekmeci iz Škofje Loke. V 37. minuti so jim tako ušli na sedem golov naskoka (22:15) in razrešili vse dvome o zmagi. V domači ekipi sta bila najučinkovitejša Matic Verdinek s sedmimi in David Miklavčič s šestimi goli, medtem ko sta pri gostih Grega Jamnik in Tim Bogdanić-Jenko dosegla po štiri zadetke.

Vodilni Celjani so že sredi tedna pričakovano gladko s 40:30 porazili Sviš Ivančno Gorico.