Zadnji žebelj v celjsko krsto je s sedemmetrovke zabil Marko Dujmović za vodstvo z 29:27. Foto: Aleš Fevžer
Gašper Marguč
Celjani so lani morali v slovenskem prvenstvu priznati premoč Velenjčanom, kako bo pa letos? Prvi odgovor smo dobili že v 3. krogu na derbiju DP-ja v Rdeči dvorani. Foto: Aleš Fevžer
Rokometni derbi tokrat Velenjčanom

Sosedski dvoboj v Rdeči dvorani je upravičil pričakovanja in postregel z izredno izenačeno tekmo. Do 10:10 je bil tudi izid 10-krat izenačen, skupno pa kar 20-krat. Ivan Slišković je poskrbel, da je 1. polčas pripadel Celjanom.

Dramatična končnica Velenjčanom
Slednji so si v 43. minuti prvi priigrali občutnejšo prednost, ko so povedli z 19:22. A Velenjčani niso popuščali in so na krilih razpoloženih Janeza Gamsa, Klemna Cehteta in Senjanina Burića izničili zaostanek ter prevzeli pobudo. Po 27:27 tri minute pred koncem so za "ose" zadeli Cehte, Marko Dujmović in Gams, pri "pivovarjih" pa le Sebastjan Skube in zmaga je ostala v Velenju, Gorenje pa je prevzelo vodstvo v državnem prvenstvu. V zmagoviti ekipi je bil najučinkovitejši Dujmovič s sedmimi, v poraženi pa Slišković z osmimi goli.

Celje Pivovarna Laško in Gorenje sta v prvih dveh krogih 1. NLB Leasing lige zmagala, ob njiju sta bila pred 3. krogom stoodstotna le še Maribor Branik in Sevnica.

Konec tedna začetek Lige prvakov
Velenjčani so med poletjem doživeli številne spremembe, a vseeno ostajajo favoriti za ubranitev naslova slovenskih prvakov. Isti cilj imajo tudi Celjani, ki želijo znova osvojiti domači naslov, hkrati pa tako kot "ose" tudi pustiti dober vtis v Evropi.

Za obe zasedbi je bil obračun v Rdeči dvorani generalka pred uvodnima tekmama v evropski Ligi prvakov: velenjska zasedba bo konec tega tedna na domačem igrišču gostila švedski Halmstad, celjsko pa čaka gostujoči dvoboj s hrvaško zasedbo Croatia Osiguranje Zagreb.