Gorenje je državno prvenstvo končalo neporaženo. Foto: Urban Urbanc
Gorenje letos razred zase v državnem prvenstvu

Trener Celja Vladan Matič je priložnost ponudil mlajšim igralcem, da bi si nabrali več izkušenj. Mlada postava je držala korak z gostitelji in ni zaostajala za več kot dva zadetka, v 14. minuti (8:8) in 17. minuti (10:10) so izenačili. Posebej se je izkazal vratar Gorenja Ivan Gajić, ki je v prvih dvajsetih minutah zbral sedem obramb.

Po vodstvu 12:13 so Celjani naredili nekaj nepotrebnih napak in se hitro znašli v zaostanku (15:13). Pivovarji so imeli dovolj moči za še eno izenačenje v prvem polčasu, a so na odmor z golom prednosti šli državni prvaki s strelom s sedmih metrov.

V drugem delu se je nadaljevala izenačena igra, v zaključku pa se je poznalo, da mladim Celjanom primanjkuje nekaj izkušenj. Gorenje si je nabralo pet zadetkov prednosti, varovanci Matiča pa so do konca poraz lahko le ublažili ... in v Rdeči dvorani se je lahko začelo rajanje.

Velenjčani, ki so prvaki postali že pred zadnjim krogom, so tako dobili vse štiri medsebojne tekme s Celjani. Tekma je bila tudi tekma slovesa, saj se bosta po koncu sezone od velenjskega dresa poslovila Srb Nikola Manojlović in Rok Šimič, od celjskega pa Hrvat Petar Metličić in Nejc Poklar.

1. NLB Leasing liga, za prvaka, 10. krog:
CIMOS KOPER
- TRIMO TREBNJE 31:24 (15:12)
Poklar 8, Brumen 6; Paladin, Skube 4.

GORENJE VELENJE - CELJE P. LAŠKO 34:31 (17:16)
1.200; Dolenec 8, Medved 6, Melić, Cehte in Bezjak po 5, Gaber 4, Dujmovič 1; Mlakar 8, Žuran in Mačkovšek po 5, Poklar in Zelenović 4, Ranevski 3, Potočnik in Žabič po 1.

MARIBOR BRANIK - KRŠKO 39:29 (19:16)
Šoštarič 11, Kleč 6; Dražetič, Lazović, Cehte 5.

Končnica za obstanek, 10. krog
JERUZALEM ORMOŽ - KRKA 27:30 (14:17)
Špiljak in Hrastnik po 5; Papež 11.

ISTRABENZ PL. IZOLA - RIBNICA RIKO HIŠE 31:37 (14:19)
Božuč 9, Kojić 6; Nosan, Jamnik, Košmrlj po 7.

HERZ ŠMARTNO je bil prost.

Lestvica, za prvaka:
GORENJE 30 29 1 0 59 CELJE PIVOVARNA LAŠKO 30 22 2 6 46 CIMOS KOPER 30 21 1 8 43 TRIMO TREBNJE 30 14 0 16 28 MARIBOR BRANIK 30 10 4 16 24 KRŠKO 30 8 1 21 17 Lestvica, za obstanek:
KRKA 29 13 4 12 30 RIBNICA RIKO HIŠE 29 12 3 14 27 JERUZALEM ORMOŽ 29 8 3 18 19 IZOLA ISTRABENZ PLINI 29 8 2 19 18 HERZ ŠMARTNO 28 4 5 19 13 Loka je po 11. krogu izstopila iz lige.